تسنیم/ استاندار قزوین گفت: هیچ کشتارگاهی حق ندارد که مرغ‌های تولیدی خود را مستقیم در بازار پخش کرده یا به فروش برساند.

هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین بعدازظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، با انتقاد از کم‌کاری سازمان صمت در حوزه مقابله با قاچاق مرغ اظهار داشت: هیچ کشتارگاهی حق ندارد که مرغ‌های تولیدی خود را مستقیم در بازار پخش کرده یا به فروش برساند.
وی اضافه کرد: معضل حمل مرغ‌های زنده و گرم از استان قزوین به استان‌های همسایه تنظیم بازار مرغ را در استان بسیار سخت کرده و به همین خاطر باید تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان‌های جهاد کشاورزی، صمت و کشتارگاه‌ها برای جلوگیری از خروج خودروهای حامل مرغ امضا شود.
جمالی‌ادامه داد: در حال حاضر هیچ کنترل و نظارتی بر خودروهای حامل مرغ وجود ندارد و همین مشکل سبب جولان بیشتر آنها در محورهای مواصلاتی استان قزوین شده و به همین خاطر از مدیران دستگاه‌های یادشده انتظار دارم با حداکثر قاطعیت با این معضل برخورد کنند.
اختلاف قیمت گوشت قرمز ناشی از کم‌کاری سازمان صمت و اتاق اصناف است
استاندار قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از روند پخش نهاده‌های دامی در برخی شهرستان‌ها گفت: سازمان جهاد کشاورزیم مسئول اصلی توزیع نهاده‌های دامی است که این سازمان مکلف است با نظارت فرمانداران اقدام به توزیع نهاد در بازار کند تا قیمت نهاده‌های دامی در بازار، دامداری‌ها و مرغداری‌ها دچار نوسان نشود.
جمالی‌پور در ادامه از اختلاف قیمت‌های بالا در بازار گوشت قرمز انتقاد کرد و افزود: کالاهای اساسی و اقلام عمومی مانند گوشت قرمز باید به قیمت مصوب عرضه شود و در این حوزه هر گونه مشاهده اختلاف قیمت ناشی از کم‌کاری سازمان صمت، اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه است.
وی با اشاره به چندنرخی بودن برخی کالاها در بازار ادامه داد: این معضل مشکلات زیادی را برای ما درست کرده که گزارش اثرات اقتصادی و سیاسی منفی چند نرخی بودن محصولات و کالاهارا برای وزارت‌خانه‌های مربوطه ارسال کردیم.

حمل‌ونقل بار تجاری از پایانه‌های استان قزوین ممنوع شد
رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین در ادامه با اشاره به جابه‌جایی برخی محموله‌های تجرای توسط ناوگان حمل‌ونقل در پایانه‌های مسافربری و باری گفت: حمل و جابه‌جایی بار تجاری از پایانه‌های یادشده ممنوع است و جابه‌جایی هر گونه بار کالای تجاری فقط توسط اداره پست انجام شود.
جمالی‌پور ادامه داد: همچنین برای مقابله اثرگذار با قاچاق کالا باید نظارت بر حمل مرسوله‌های تجاری در پایانه‌های باری و مسافری استان تشدید شود و همه دستگاه‌های اقتصادی استان در این حوزه موظف به نظارت هستند.
رئیس اداره مقابله با قاچاق کالای فرماندهی انتظامی استان قزوین هم در این جلسه با اشاره به لزوم هماهنگی دستگاه‌‌های اجرایی برای مقابله با قاچاق کالا و ارز گفت: نیروی انتظامی از تمام توان خود برای پایش و رصد حمل‌ونقل محموله‌های مختلف در استان قزوین استفاده می‌کند و بهتر است باقی دستگاه‌ها هم به وظایف قانونی خود در این حوزه عمل کنند.
سرگرد علیرضا محمدی اضافه کرد: نیروی انتظامی هر روز در حوزه مقابله با کشفیات بهتر از گذشته عمل می‌کند؛ اما باید برای مقابله با قاچاق کالا و ارزهای دیجیتال زمینه‌های قاچاق از بین برده شود و انگیزه این کار به حداقل برسد.
وی ادامه داد: قوه قضائیه در حوزه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق همکاری عالی با نیروی انتظامی دارد و خوشبختانه با تعامل شکل‌گرفته بین دستگاه قضایی و ناجا پرونده‌های قاچاق کلان خیلی زود به نتیجه می‌رسند که همین موضوع میزان بازدارندگی را برای مقابله با قاچاق کالای کلان افزایش می‌دهد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today