باشگاه خبرنگاران/ مدیر بهداشت و درمان ملکان گفت: طی مهر ماه امسال ۲۱ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و این تعداد فوتی زنگ خطری برای شیوع گسترده‌تر کرونا در این شهرستان به شمار می‌رود.

باقری، مدیر بهداشت و درمان ملکان اظهار کرد: با فوت ۲۱ نفر ، مجموع جان‌باختگان شهرستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲۴۲ نفر رسید.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ بیمار کرونایی در بیمارستان فارابی ملکان بستری و تحت مداوا هستند، بیان کرد: تعداد بیماران شناسایی شده طی ۲ سال گذشته در این شهرستان پنج هزار و ۷۳۵ نفر بوده است.
مدیر بهداشت و درمان ملکان به شناسایی ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا طی شبانه‌روز گذشته اشاره و اظهار کرد: درصد رعایت ضوابط بهداشتی در سطح شهرستان پایین آمده است و اهالی باید اهتمام بیشتری در این زمینه داشته باشند.
باقری به آمار واکسیناسیون در ملکان نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۳۷ هزار و ۷۰۵  نفر دز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده که ۸۳ هزار و ۴۸۴ دز آن برای تزریق مرحله اول و ۵۵ هزار و ۲۲۱ دز هم برای تزریق مرحله دوم واکسیناسیون اهالی صرف شده است.
وی وضعیت کرونایی شهرستان را نارنجی اعلام کرد و از شهروندان ملکانی خواست به منظور جلوگیری از موج ششم کرونا، ضوابط بهداشتی را با جدیت بیشتر رعایت و از حضور در اجتماعات خودداری کنند.
مدیر بهداشت و درمان ملکان همچنین لزوم استفاده از ماسک در سطح جامعه را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: مقابله با ویروس کرونا بی‌شک در همه بخش‌های آن به مشارکت گسترده اهالی نیاز دارد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today