باشگاه خبرنگاران/ رئیس شبکه بهداشت سنندج گفت: ۲ مادر باردار سنندجی در مهرماه به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و در حال حاضر ۵۲ مادر باردار در بیمارستان های استان بستری هستند.

جهانبخش یوسفی، رئیس شبکه بهداشت سنندج اظهار کرد: از ابتدای امسال حدود ۷۰۰ مادر باردار به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۲۶ بستری شدند.
وی با بیان این که در مهر سال جاری ۲۱۱ مادر باردار به این ویروس مبتلا شدند، افزود: در یک ماه گذشته ۵۲ مادر باردار به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند که ۹۷ درصد آن‌ها واکسن کرونا را تزریق نکرده بودند.
رئیس شبکه بهداشت سنندج با بیان اینکه با وجود اطلاع‌رسانی قبلی و تاکید بر لزوم واکسیناسیون مادران باردار گفت: تزریق واکسن کرونا هم برای مادر و هم جنین بی خطر است، ولی با این حال همچنان استقبال مادران باردار از این واکسن بسیار کم است.
یوسفی افزود: ۸۵۰ نفر، حدود ۲۵ درصد مادران باردار جهت تزریق واکسن مراجعه کرده اند که با توجه به اینکه شدت بیماری در مادران باردار بیشتر است، بنابراین تاکید می‌شود همه مادران باردار واجد شرایط(۱۸ سال سن و سن حاملگی ۱۲ هفته) هر چه سریعتر برای حفظ سلامت مادر و جنین نسبت به تزریق واکسن کرونا در همه مراکز دولتی اقدام کنند.
وی تاکید کرد: هر ویروسی در بدن باعث التهاب شود، می‌تواند مادر باردار را مستعد زایمان زود رس، کاهش رشد جنین یا حتی سقط جنین کند که با توجه به مخاطرات بیماری کرونا برای زنان باردار، این گروه باید به فکر سلامت خود و جنین شان باشند.
رئیس شبکه بهداشت سنندج اظهار کرد: با تمهیداتی که در نظر گرفته شده در حال حاضر در تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون، تزریق واکسن برای مادران باردار واجد شرایط انجام می شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online