ایسنا/ مدیر توزیع برق مریوان از کشف، ضبط و توقیف ۲۲۰دستگاه استخراج رمز ارز(تولید ارز دیجیتال) که به صورت غیرمجاز فعالیت می کردند از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

مرادی، مدیر توزیع برق مریوان اظهار کرد: در طی دو روز اخیر همکاران این مدیریت پس از اخذ مجوزهای لازم و تکمیل تحقیقات در بازرسی ها، تعداد ۳۴ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز که به صورت غیرقانونی به شبکه سراسری برق متصل بود در مریوان کشف و ضبط کردند که مجموع ماینرهای کشف شده با احتساب این تعداد تاکنون به ۲۲۰ مورد رسیده است.
وی افزود: این ماینرها با مشاهده بار نامتعارف فازهای فیدرهای فشار ضعیف شهری، حین بازرسی لوازم اندازه گیری و آمپراژ گیری توسط همکاران برق مریوان کشف و جمع آوری شد.
مرادی بار مصرفی ۳۴ فقره ماینر غیرمجاز مکشوفه را بالغ بر ۲۰۰ آمپر بیان کرد و گفت: این دستگاه ها از نوع ماینرهای پیشرفته و کم صدا بود که داخل باکس صداگیر، تعبیه شده بود.
مدیر توزیع برق مریوان با اشاره به همکاری تنگاتنگ مدیریت برق مریوان بادستگاه های قضایی و انتظامی در شناسایی و برخورد قانونی با متقاضیان در این زمینه افزود: سوء استفاده برخی مشترکان از انرژی برق و اقدام به استخراج رمز ارز، طی یکسال گذشته منجر به فشار قابل توجهی به تاسیسات الکتریکی منصوبه در شرکت توزیع برق شده و خسارات زیادی را به لوازم الکتریکی مشترکان وارد کرده است.
وی از استخراج کنندگان رمز ارز ها درخواست کرد از انشعاب برق با تعرفه مشخص(خانگی کشاورزی عمومی صنعتی و تجاری) اکیدا خودداری کنند چراکه علاوه برجمع آوری و سلب امتیاز برق جریمه ای سنگین و تعدیلی متناسب با میزان مصرف براساس نرخ های ابلاغ شده برای آنان اعمال خواهد شد و در ادامه موضوع باهماهنگی مراجع قضایی و انتظامی ضمن تشکیل پرونده نسبت به اخذ خسارت های مربوطه اقدام خواهد شد.
مرادی گفت: به کسانی که در شناسایی و گزارش مراکز دستگاه های غیرقانونی ارز دیجیتال این میریت و مجموعه شرکت توزیع برق کردستان را یاری رسانند به تناسب میزان ماینرهای کشف شده مبالغی به صورت پاداش و در قالب کارت هدیه داده می شود، این عزیزان مطمئن باشند اطلاعات شخصی آنها کاملا محرمانه و در سامانه نزد شرکت توزیع باقی خواهد ماند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online