ایسنا/ دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۴۹۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر ۸۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان های استان افزود: در سنندج ۴۸۲ نفر، سقز ۶۰ نفر، مریوان ۱۰۲ نفر، قروه ۳۱ نفر، بیجار  ۱۲ نفر، کامیاران ۳۳ نفر، دیواندره ۱۶ نفر، بانه ۵۴ نفر، دهگلان ۱۷ نفر، سروآباد ۱۰ نفر بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
دکتر رضاعی از مرگ یک بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان را از ابتدا تا کنون ۱۷۸۹ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۷۷۰ نفر در سنندج، ۲۹۱ نفر در سقز، ۱۴۳ نفر در قروه، ۹۶ نفر در کامیاران، ۱۳۰ نفر در بانه، ۸۹ نفر در دیواندره، ۷۱ نفر در بیجار، ۱۷۰ نفر در مریوان، ۲۴ نفر در دهگلان و ۵ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.
وی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online