فارس/ رئیس پلیس فتا هرمزگان از کشف پرونده با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب خبر داد و گفت: متهم در قبال خرید اکانت یا شارژ بازی های رایانه ای اقدام به تخلیه کارت بانکی مادرش کرده بود.

احسان بهمنی، رئیس پلیس فتا هرمزگان اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با انجام اقدامات تخصصی پلیسی و تحقیقات صورت گرفته در فضای مجازی، متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی به پلیس فتا منتقل شد.
رئیس پلیس فتا هرمزگان با اشاره به اینکه دربازجویی اولیه انجام ‌شده مشخص شد متهم فرزند شاکی است و با استفاده از اطلاعات حساب و به صورت غیرمجاز اقدام به خرید بازی اینترنتی کرده، بیان کرد: در ابتدا متهم منکر بزه انتسابی شد، اما پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصا شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود.
بهمنی تصریح کرد: تراکنش هایی که مستقیما با سیم کارت خود وی که در اختیار فرزندش بوده صورت گرفته و فرزند شاکی از کارت بانکی مادرش با فعال کردن رمز دوم و رمز پویا برای انجام بازی های آنلاین و خرید بازی استفاده کرده است.
وی با اشاره به اینکه والدین باید ضمن آشنایی با نحوه استفاده از تکنولوژی روز، همگام با فرزندان خود حرکت کرده و از آنها عقب نمانند در غیر این صورت نمی توانند همگام با تکنولوژی در تربیت فرزندان خود موفق شوند، خاطرنشان کرد: والدین دقت نظر داشته باشند که از در اختیار قرار دادن کارت بانکی اصلی خود به فرزندانشان خودداری کنند و جهت انجام مخارج روزانه، کارت به خصوصی با یک سقف مشخص در اختیار آنان قرار دهند.
رئیس پلیس فتا هرمزگان گفت: کاربران درصورت مواجهه با موارد مشابه و وقوع هرگونه مشکل در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today