باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را اعلام کرد.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ تا ساعت ۱۵ چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
وی گفت: موارد جدید بستری مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ مورد، شامل ۲۶ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، سه مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، هفت مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۷ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.
شفیعی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۷۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان بستری هستند، افزود: از این تعداد، ۱۵۹ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲۶ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۰ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۶ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۵۰ نفر در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان بستری هستند.
وی تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون را ۴۱ هزار و ۳۸۹ مورد اعلام کرد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر به علت ابتلا به کرونا در استان کرمان جان باختند، تصریح کرد: از این تعداد، دو نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان و چهار نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بودند.
وی بیان کرد: مجموع جان باختگان بیماری کووید ۱۹ از ابتدا تاکنون به چهار هزار و ۸۸۲ نفر رسیده است.
شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان واکسن تزریق شده در استان کرمان پرداخت و گفت: تاکنون میزان واکسن تزریق شده نوبت اول در استان کرمان، یک میلیون و ۸۸۵ هزار و ۹۲۶ دُز و میزان واکسن تزریق شده نوبت دوم، یک میلیون و ۹۹ هزار و ۶۳۷ دُز بوده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar