ایرنا/ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگراه شازند به ازنا به طول ۷۵ کیلومتر تا پایان سال ۱۴۰۲ تکمیل شده و زیر بار ترافیک می‌رود.

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از جاده‌های شهرستان شازند اظهار کرد: حدفاصل مسیر تهران تا بندر امام خمینی(ره) حدود ۹۰۰ کیلومتر است که به‌صورت چهار و ۶ بانده است.
وی بیان کرد: ۲۷ کیلومتراز محدوده مسیر توره به بروجرد در گردنه زالیان باقی مانده که بر اساس بازدید و برنامه‌ریزی صورت گرفته، امید می‌رود بتوان تا پایان سال ۱۴۰۱ عملیات اجرایی باند دوم آن در ۲ مرحله به اتمام برسد تا این گره بین استان مرکزی و لرستان رفع شده و به‌صورت چهارخطه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل کشور تصریح کرد: مسیر شازند به ازنا به طول ۷۵ کیلومتر پرترافیک است که خوشبختانه عملیات اجرایی در تمام جاده ۲ استان فعال شده و امید می‌رود که بتوان محدوده شهرستان شازند به طول ۳۵ کیلومتر در ۲ مرحله و تا پایان سال ۱۴۰۲ آماده افتتاح شود.
خادمی اظهار کرد: عملیات آسفالت ۱۲ کیلومتر مسیر ابتدایی این جاده در ورودی شهرستان شازند به سمت لرستان  باقی مانده که انتظار می‌رود بتوان تا پایان امسال با تزریق منابع مالی این مسیر را  زیر بار ترافیک‌برد تا میزان تصادف‌ها در این محدوده کاهش یابد.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی آزادراه خرم آباد به بروجرد تکمیل شده و به شهرستان شازند متصل می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی این طرح اکنون از سمت بروجرد آغاز شده و با اتمام اقدامات در محدوده خرم آباد به بروجرد، دستگاه‌ها و ماشین آلات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حوزه بروجرد به شازند فعال می‌شود و امید می‌رود این بخش از طرح را نیز در سه سال آتی به صورت آزادراه به کنارگذر متصل شود و مسیرهای ارتباطی چهارخطه بین استان لرستان و مرکزی در چهار سال آتی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today