تسنیم/ نماینده مردم شبستر در مجلس گفت: سد کانی سیب به زودی به اتمام می رسد و اگر راه اندازی شود در هر ثانیه 50 مترمکعب آب به دریاچه انتقال خواهد یافت که در این صورت طی سه سال دریاچه همانند دهه 60 خواهد رسید.

جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس با اشاره به مهم ترین مسائل و مشکلات شهرستان شبستر، اظهار کرد: بزرگ ترین تقاضا در روستاهای شهرستان، آب  است، چراکه روستاها مشکل کم آبی دارند.
وی افزود: بحث انتقال آب ارس به شبستر بعد از 35 کیلومتر نیمه تمام مانده که عملیات آن به زودی توسط قرارگاه خاتم شروع خواهد شد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر این طرح به اتمام برسد تا سال 1425 به کلی مشکل کم آبی در شهرستان شبستر و حتی برخی دیگر از شهرستان‌ها نخواهیم داشت.
راستی ادامه داد: در نشست مجمع نمایندگان استان با آیت‌الله رئیسی، علاوه بر اینکه نمایندگان استان مهم ترین مشکلات و مسائل  حوزه های انتخابیه خود  را مطرح کردند، موضوع انتقال آب ارس به تبریز نیز مطرح شد و رئیس جمهور بر این امر تاکید کردند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه به وضعیت دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: سد کانی سیب به زودی به اتمام می رسد و اگر راه اندازی شود در هر ثانیه 50 مترمکعب آب به دریاچه انتقال خواهد یافت که در این صورت طی سه سال دریاچه همانند دهه 60 خواهد رسید.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today