مهر/ مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به زندگی ۸۰ هزار خرم‌آبادی در سکونتگاه‌های غیر رسمی گفت: برای رفع معضل سکونتگاه‌های غیر رسمی نیاز به قانون‌گذاری و ورود جدی مسئولان ملی داریم.

وحید کرم الهی، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عصر چهار شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در بافت‌های فرسوده داریم، این است که اکثر قاطعی از واحدهای مسکونی موجود در این بافت‌های فرسوده فاقد سند هستند اظهار داشت: اینها در گذشته تصرف و ساخته شده‌اند.

۱۵ محله خرم‌آباد در سکونت گاه‌های غیر رسمی
وی با تاکید بر اینکه این امر یک دغدغه بسیار مهم برای ما است و هفته گذشته در رابطه با این موضوع یک جلسه سه ساعته در مورد همین موضوع برگزار کردیم افزود: در شهر خرم آباد ۱۵ محله داریم که سکونت گاه غیر رسمی هستند.
کرم الهی با بیان اینکه در این راستا انتظار داریم که رسانه‌ها به ما کمک کنند چرا که این امر نیاز به قانون گذاری دارد تصریح کرد: صدور سند برای اراضی که توسط مردم برای ساخت و سازهای غیر مجاز تصرف شده است، نیاز به قانون گذاری از سوی مراجع بالا دست دارد.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ محله در مرکز لرستان داریم که جز سکونت گاه‌های غیر رسمی محسوب می‌شوند افزود: دفاتر تسهیل گری که زیر نظر معاونت اجتماعی استانداری فعالیت دارند را در این رابطه پای کار آورده‌ایم.

زندگی ۸۰ هزار خرم‌آبادی در سکونت گاه‌های غیر رسمی
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به فعالیت هشت دفتر تسهیل گیری در شهر خرم آباد عنوان کرد: این دفاتر تسهیل گری در محلات مختلف «پشته»، «ماسور»، «دره گرم شرقی و غربی»، «کوی علی آباد»، «گل سفید، «پشت بازار» و… فعالیت دارند و از آنها اطلاعات اولیه از وضعیت و تعداد جمعیت ساکن در این سکونت گاه‌های غیر رسمی را جمع آوری کرده‌ایم.
کرم الهی با تاکید بر اینکه متأسفانه بر اساس اطلاعات اولیه ای که گرفتیم، بیش از ۸۰ هزار نفر از اهالی شهر خرم آباد در سکونت گاه‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند ادامه داد: با این اوصاف حدود یک چهارم از جمعیت شهر خرم آباد در این سکونت گاه‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy