فارس/ معاون امور جوانان مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: نزدیک ۳٠ درصد از جمعیت دو میلیون نفری استان کرمانشاه را جوانان بین ۱۸ تا ۳۵ ساله تشکیل می‌دهند.

محمد حسین‌زاده، معاون امور جوانان مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه امروز با بیان اینکه جوانان گران‌بهاترین سرمایه هر کشور هستند، اظهار داشت: نزدیک ۳٠ درصد از جمعیت دو میلیون نفری استان کرمانشاه را جوانان بین ۱۸ تا ۳۵ ساله تشکیل می‌دهند.
وی اشتغال، ازدواج و مسکن را سه معضل اصلی جوانان عنوان کرد و گفت: معاونت جوانان در چند حوزه بحث اشتغال را به عنوان مشکل اصلی جوانان دنبال می‌کند.
معاون امور جوانان مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ادامه داد: مهارت‌‌‌آموزی سربازان وظیفه در برخی پادگان‌های آموزشی با هدف کسب مهارت لازم برای اشتغال یکی از برنامه‌هاست.
وی گفت: دومین برنامه امضای یک تفاهم‌نامه با یونیسف است که طی آن مقرر شده ۱٠٠ نفر از دانش‌‌آموزان دبیرستانی در یک دوره آموزشی ۱۸ ماهه زیر نظر این نهاد بین‌المللی شرکت کنند و درصورت موفقیت ۱۵ درصدی این طرح در ایجاد ارتباط بین این آموزش‌ها و تحقق اشتغال، این طرح به سراسر کشور تعمیم داده شود.

وی برنامه سوم معاونت متبوع خود را تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهی در قالب طرح منش(مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان) اعلام کرد و گفت: «منش» از طرح‌های موفقیت‌آمیزی است که در ۱۵ استان از جمله کرمانشاه عملیاتی شده است.
حسین‌زاده اضافه کرد: تاکنون علی‌رغم مشکلات موجود توانسته‌ایم ۱۵٠ نفر از جوانان علاقه‌مند و دارای ایده را آموزش دهیم.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today