فارس/ نماینده استان قم اعم از کشتی‌گیر، مربی و داور در کاروان تیم ملی کشتی فرنگی زیر 23 سال ایران مسافر پیکارهای 2021 قهرمانی جهان در قاره اروپا شدند.

برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ بلگراد صربستان ترکیب نهایی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان مشخص شد و این تیم با حضور سه کشتی‌گیر، یک مربی و یک داور از استان قم روز شنبه هشتم آبان ماه ایران را به مقصد قاره اروپا ترک خواهد کرد.
تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران در حالی به پیکارهای جهانی صربستان اعزام می‌شود که اعضای این تیم را فرنگی‌کاران اوزان ۵۵، ۶۰، ۶۳، ۶۷، ۷۲، ۷۷، ۸۲، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم تشکیل می‌دهند و نماینده‌های قم در اوزان ۶۳، ۶۷ و ۷۲ کیلوگرم به این رویداد بزرگ می‌روند.
در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز، ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن‌نژاد، ۶۳ کیلوگرم علیرضا نجاتی، ۶۷ کیلوگرم محمدجواد رضایی، ۷۲ کیلوگرم امیر عبدی، ۷۷ کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد، ۸۲ کیلوگرم محمد ناقوسی، ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده، ۹۷ کیلوگرم مرتضی القوسی و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده اعضای تیم ایران در این مسابقات هستند.
مسوولیت سرمربیگری تیم ملی ایران را قهرمان اسبق این رشته یعنی فرشاد علیزاده بر عهده دارد و مربیان این تیم داود گیل‌نیرنگ، فرزاد ایمان‌علی‌زاده، مهدی علیزاده‌پورنیا و سینا طالب‌وند هستند که علیزاده‌پورنیا از مربیان جوان کشتی فرنگی قم در ترکیب تیم ملی ایران محسوب می‌شود.
ماساژور تیم ملی رضا اسماعیلی است و دو داور یعنی سعید عباسی داور بین‌المللی کشتی قم به همراه نیما صادقی نیز این تیم را به سرپرست نبی ده‌مرده همراهی می‌کنند، در حالی که پیکارهای جهانی از عصر روز یکشنبه نهم آبان در بلگراد آغاز می‌شود و روز چهارشنبه 12 آبان به پایان می‌رسد.
قرعه‌کشی تمام اوزان روز یکشنبه ۹ آبان انجام می‌شود و از بین کشتی‌گیران قم، علیرضا نجاتی در وزن ۶۳ کیلوگرم روز دوشنبه ۱۰ آبان به میدان می‌رود و محمدجواد رضایی به همراه امیر عبدی در اوزان ۶۷ و ۷۲ کیلوگرم نیز روز سه‌شنبه یازدهم آبان برابر حریفان خود حاضر می‌شوند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday