ایرنا/ بخشدار بخش مرکزی مهاباد گفت: اتصال برق در انبار علوفه یکی از منازل روستایی واقع در بخش مرکزی این شهرستان خسارت بیش از هفت میلیارد ریالی به جا گذاشت.

علی بیژن فر، بخشدار بخش مرکزی مهاباد اظهار کرد: بر اثر اتصال ناشی از برق در انبار علوفه یک واحد مسکونی در روستای "حمزه آباد" عصر روز گذشته این انبار دچار حریق شده و به تدریج سایر نقاط این منزل را نیز فراگرفت که به علت اینکه بخشی از ابنیه منزل مسکونی چوبی بود، شعله‌های آتش بلافاصله همه جای آن را فراگرفت.
وی ادامه داد: بر اثر این حادثه کل انبار علوفه به طور کامل تخریب و علوفه های داخل آن در آتش سوخته و منزل مسکونی این خانواده شامل یک ساختمان دو طبقه نیز دچار خسارت فراوانی شد.
بخشدار بخش مرکزی مهاباد اضافه کرد: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد، آتش‌سوزی حداقل دو میلیارد ریال به انبار علوفه و بیش از پنج میلیارد ریال به منزل مسکونی زیان رساند ضمن آنکه سه رأس دام سنگین نیز در این حادثه تلف شدند.
بیژن فر اظهار کرد: همزمان با شروع آتش سوزی، نیروهای مردمی مانع از سرایت آتش به ساختمان‌های مجاور شدند و با حضور به‌ موقع چهار اکیپ از سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی مهاباد، اطفای حریق پس از پنج ساعت به صورت کامل انجام شد.
وی افزود: نیروهای شرکت توزیع برق نیز با قطع جریان برق مانع از بروز اتصال و بروز حادثه مشابه شدند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today