مهر/ رئیس شورای بخش بازفت با اشاره به فصل کوچ عشایر، گفت: اجاره منازل عشایر ۷۰ درصد مشکل اسکان اضطراری زلزله زدگان را رفع می‌کند.

محمد کاظمی، رئیس شورای بخش بازفت با بیان اینکه «بازفت» از ۷۲ روستا و یک شهر تشکیل شده است، اظهار کرد: در زلزله ۱۲ مهر ماه آسیب جدی به منازل مسکونی و جایگاه احشام این منطقه وارد شده است.
وی به خسارت‌های وارده به تأسیسات آب رسانی اشاره کرد و ادامه داد: منطقه «بازفت» در حال حاضر در تأمین آب شرب با مشکل بسیاری همراه است.
رئیس شورای بخش بازفت با بیان اینکه جاده مواصلاتی این بخش آسیب جدی دیده است، عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به فصل سرما مشکل اسکان موقت در مناطق زلزله زده وجود دارد.
کاظمی با اشاره به اینکه تعدادی از مردم این منطقه عشایر هستند، تصریح کرد: منازل عشایر که به قشلاق سفر کرده‌اند برای زلزله زدگان اجاره شود.
وی با بیان اینکه اجاره منازل عشایر ۷۰ درصد مشکل اسکان اضطراری زلزله زدگان را رفع می‌کند، عنوان کرد: مشکلات اقتصادی در این منطقه وجود دارد که نیازمند آن است با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و بلند مدت و کمک‌های بلا عوض در امر ساخت و ساز مردم زلزله زده «بازفت» کمک شوند.
رئیس شورای بخش بازفت بالا بودن هزینه تهیه مصالح را از جمله مشکلات ساخت و ساز در این منطقه دانست و ادامه داد: به دلیل فاصله زیاد این منطقه از مرکز استان و صعب العبور بودن نیاز است ماشین آلات عمرانی و درمانی در اختیار این بخش قرار داده شود تا در صورت بروز حوادث مشابه استفاده شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday