تسنیم/ جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری ۶۴ نفر که با راه اندازی مؤسسه خیریه غیرمجاز اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی و صرف وجوهات در موارد دیگر می‌کردند خبر داد.

محمدرضا هاشمی‌فر، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: برخی از افراد سودجو با سؤاستفاده از شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدام به راه‌اندازی مؤسسات خیریه غیرمجاز کرده و با برانگیختن احساسات عاطفی شهروندان کمک‌های آنان را جمع‌آوری می‌کنند که پلیس امنیت عمومی استان اصفهان به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مردم و سلب اعتماد عمومی، شناسایی و برخورد با این مؤسسات را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: در همین راستا با رصد هوشمندانه تحرکات و فعالیت مؤسسات خیریه غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی تعداد 64 نفر که با انتشار شماره حساب شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام و واتس‌آپ اقدام به تبلیغ و جمع‌آوری کمک‌های مردمی می‌کردند شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شدند.
جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که دو میلیارد و 800 میلیون ریال به حساب بانکی این افراد واریز شده بود که متهمان بخشی از این مبالغ در امور دیگر صرف کرده بودند.
هاشمی‌فر ادامه داد: بلافاصله  شماره حساب‌های منتشر شده این افراد در شبکه‌های اجتماعی مسدود و با هماهنگی مرجع قضایی نسبت به انتقال وجوهات جمع‌آوری شده به حساب کمیته امداد امام خمینی(ره) و مؤسسات خیریه دارای مجوز اقدام شد.
وی با هشدار به مردم در خصوص اینگونه سوءاستفاده‌ها و کلاهبرداری‌ها در قالب موسسات خیریه، بیان کرد: از شهروندان می‌خواهیم به کسانی که ادعای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در امور خیر را کرده و شماره حساب شخصی خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند اعتماد نکرده و وجوهات خود را به حساب موسسات خیریه معتبر و دارای مجوز واریز کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today