هانا خبر/ رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اعلام هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان گفت: با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده وضعیت جوی استان با بارش باران و برف در ارتفاعات همراه خواهد بود.

مهدی صابری، رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: پیرو این هشدار با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده وضعیت جوی استان با بارش باران و برف در ارتفاعات و نقاط سردسیر، همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: این مخاطره از روز شنبه هشتم آبان ماه شروع شده و بارش باران، مه گرفتگی و کاهش دید در همه مناطق استان را در بر می گیرد و تا آخر وقت روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.
صابری بیان کرد: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی اثر این مخاطره هواشناسی است.
رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی توصیه کرد: باید آمادگی لازم در خصوص آبگرفتگی معابر شهری سیلابی شدن مسیل‌ها و لغزندگی جاده‌ها در نظر گرفته شود، خودروها به لوازم زمستانی و گرمایشی تجهیز شوند. همچنین کوهنوردان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
وی در توصیه به کارشناسان جهاد کشاورزی نیز احتمال سرمازدگی محصولات را هشدار داد و گفت: تسریع در جمع آوری محصولات قابل برداشت و انجام کشت پاییزه نیز باید لحاظ شود.
صابری افزود: از نظر دمایی روز گذشته افت محسوس دما از همه شهرهای استان گزارش شد که این هوای سرد تا پایان هفته تداوم دارد و در ۲۴ ساعت گذشته ارومیه دمایی بین منفی یک و مثبت ۱۳ درجه داشت و شهرستان چالدران و سلماس با دمای منفی سه و سردشت با دمای مثبت ۱۷ درجه به ترتیب شهرهای سرد و گرم استان در این مدت بودند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today