ایسنا/ مدیرکل دفتر نظارت و کنترل کیفیت مرکز آمار ایران، گفت: ۱۲ هزار و ۲۰۱ نفر تا پایان روز پنجم سرشماری شهرستان همدان، شناسایی شدند.

آرش فاضلی، مدیرکل دفتر نظارت و کنترل کیفیت مرکز آمار ایران اظهار کرد: از روز شنبه، عملیات اجرایی سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان، آغاز شده و تا پایان روز پنجم، ۱۲ هزار و ۲۰۱ نفر شناسایی و ۹ هزار و ۴۰۰ فرم، تکمیل شده است‌.
فاضلی تصریح کرد: با توجه به آغاز عملیات اجرایی سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان، کنترل سرعت، دقت و ارزیابی اهمیت دارد و ۵۰۰ مأمور آمارگیر در حال فعالیت هستند.
وی خاطرنشان کرد: ما هم در حال رصد فعالیت مأموران هستیم تا هیچ مکان و فردی از سرشماری، جا نماند.
علی‌اکبر محزون، مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران نیز، اظهار کرد: در سال گذشته شورای عالی آمار، جهت‌گیری را به این سو ترسیم کرد که از آمار گیری سنتی به سمت آمارگیری مدرن، عبور کنیم که این کار در جهت افزایش بهره وری تولید آمار و کاهش هزینه سرشماری بود.
محزون تصریح کرد: در ابتدای سال گذشته این طرح، مصوب شد که تغییر رویه در سرشماری صورت بگیرد و در دی همان سال، ستاد ملی سرشماری با عضویت دستگاه اجرایی تشکیل و مصوبات آن به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.
وی ادامه داد: بر اساس مطالعات و زیرساخت‌ها کار شروع شد و در سال ۱۴۰۰ باید این طرح را به صورت آزمایشی در پنج نقطه انجام دهیم تا زیرساخت‌ها را برای افق ۱۴۰۵ ارزیابی کنیم که یکی از این نقاط، شهرستان همدان است.
مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران با بیان اینکه سرشماری اهمیت زیادی دارد و باید کمک کنیم تا با ظرفیت حداکثری انجام شود، خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در سرشماری باید بالا باشد و دستگاه‌های اجرایی به هر نحوی که لازم است اطلاع رسانی کنند تا هیچکس بی‌اطلاع نباشد.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today