باشگاه خبرنگاران/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: سامانه بارشی از امروز بیشتر نقاط استان را فرا می گیرد.

محمدحسن باقری شکیب، کارشناس ادره کل هواشناسی استان همدان اظهار کرد: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد و سردی نسبی دمای هوا پیش بینی می شود.
او افزود: در این مدت شاهد افزایش ۲ تا چهار درجه سانتی گرادی دمای کمینه و بیشینه هوای استان خواهیم بود.
کارشناس اداره هواشناسی استان همدان بیان کرد: از بعد از ظهر امروز سامانه بارشی از سمت غرب به داخل استان همدان نفوذ می کند و موجب بارش باران و رعد و برق به ویژه در مناطق کوهستانی می شود.
باقری شکیب ادامه داد: این سامانه تا اواسط هفته آینده در آسمان استان فعال است و به تدریج از روز دوشنبه از سمت شرق استان خارج می شود.
او بیان کرد: بارش های این سامانه در نیمه جنوبی استان قوی تر است و نسبت به مناطق شمالی شرایط بارش بهتری دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه دمای کمینه هوای بیشتر نقاط استان همدان امشب افزایش می یابد، ادامه داد: این روند حاصل افزایش میزان رطوبت هوا است.
او گفت: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای همدان یک درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای شهر ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، اسدآباد با ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان و گل تپه با صفر درجه سانتیگراد سردترین شهرهای استان بودند.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today