ایرنا/ فرماندار فاروج با بیان اینکه این شهرستان در آینده نزدیک در صنعت زعفران کشور نقشی مهم و اساسی ایفا خواهد کرد، گفت: بزودی انبار بورس این محصول با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی می‌شود.

ابوالحسن نجفی، فرماندار فاروج اظهار کرد: هم اکنون سرمایه‌گذار بخش خصوصی انباری با ظرفیت سه تُن راه‌اندازی کرده و زعفران این شهرستان در این انبار ذخیره شده و به‌زودی انبارهای دیگری نیز به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به مزایای راه اندازی انبار بورس زعفران تصریح کرد: کشاورزان از طریق این انبارها، محصول خود را سپرده‌گذاری کرده و از ظرفیت بورس کالای کشور برای کشف قیمت زعفران استفاده کنند؛ احداث این انبارها می تواند به عنوان گامی عظیم در بهبود زیرساخت های زعفران منطقه فاروج و شهرهای اطراف شناخته شود.
فرماندار فاروج اجرای این طرح را موثر در بهبود معیشت کشاورزان دانست و خاطرنشان کرد: کشاورزان باید به‌عنوان یکی از مهم ترین اجزای اصلی زنجیره ارزش زعفران سهم عادلانه ای از سودآوری صادرات و فروش طلای سرخ داشته باشند.
نجفی بیان کرد: زعفران ایران در بازارهای جهانی به صورت غیرفرآوری شده عرضه می‌شود و اگر محصولات زعفران ‌پایه در دسته‌های مختلف از قبیل آرایشی، بهداشتی، دارویی و دیگر موارد در این شهرستان تولید شود، ده ها برابر فروش عمده این محصول استراتژیک، ارزآوری برای کشورمان دارد.
وی از واگذاری ۱۰۰ دستگاه خشک کن صنعتی به زعفران کاران فاروجی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این دستگاه ها توسط سازمان جهانی تولید و مدیریت زعفران در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار می گیرد تا زعفران خشک شده استاندارد و منطبق با اصول مدنظر سازمان بورس کالا تولید شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today