ایرنا/ معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق ۴۶۲ هزار و ۴۵۶ دُز واکسن کرونا از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، گفت: ۲۸۷ هزار و ۲۷ دز از این تعداد مربوط به نوبت نخست و ۱۷۵ هزار و ۴۲۹ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

مهدی دلاوری، معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار کرد: اکنون ۶۹ و ۹۶ صدم  درصد از جمعیت گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال منطقه کاشان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.
وی ادامه داد: ۲۷۵ هزار و ۶۱۰ نفر از ابتدا شیوع کرونا تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۷ هزار و ۸۲۱ بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های این شهرستان‌ها مرخص شده‌اند.
به گفته دلاوری، ۳۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۲۴۵ بیمار در کاشان و ۶۵ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به بستری موقت ۸۳ بیمار در مرکزهای درمانی این منطقه، گفت: یک زن ۸۵ ساله و یک مرد ۸۹ ساله مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی آران و بیدگل  و یک زن ۷۹ ساله در بیمارستان کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند.
وی با اشاره به بستری موقت ۱۴ بیمار جدید از ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای درمانی این منطقه، افزود: ۱۲ بیمار در کاشان و ۲ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.
دلاوری شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۲۸ نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۳ نفر از بیماران در کاشان و پنج نفر در آران و بیدگل بستری هستند.
وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۱۸ بیمار با سن ۲۸ تا ۸۵ سال در مرکزهای درمانی کاشان و هشت نفر با سن ۳۸ تا ۸۰ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.
معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به مراجعه ۳۸۴ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: ۶ هزار و ۳۳۳ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال(زیر مجموعه) دانشگاه است.
وی افزود: شمار آزمایش مثبت کرونا از آغاز شیوع این ویروس(اسفند ۹۸) تاکنون در این منطقه با ثبت ۱۵۰ مورد جدید به ۵۲ هزار و ۸۲۱ نفر رسید.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today