ایرنا/ جانشین مرزبانی ایلام گفت: یک هزار و ۳۰۵ راس دام قاچاق از قاچاقچیان توسط نیروهای مرزبانی مستقر در نوار مرزی دهلران کشف و ضبط شد.

سرهنگ احمدرضا حاتمی، جانشین مرزبانی ایلام روز پنجشنبه اظهار داشت: طی سه عملیات مجزا در هفته جاری نیروهای مرزبانی موفق به کشف این تعداد دام در نوار مرزی شهرستان دهلران شدند.
وی افزود: قاچاقچیان قصد خروج دام های مذبور به مقصد کشور عراق را داشتند که قبل از اجرای نقشه خود توسط نیروهای مرزبانی دهلران شناسایی شدند.
حاتمی ادامه داد: در عملیات اخیر ۷۱۲ راس، ۲۹۷ راس در عملیات دیگر و ۳۱۴ راس دیگر هم طی یک عملیات توسط مرزبانی دهلران در بخش های عین خوش و موسیان کشف و ضبط شدند.
وی یادآور شد: بعد از دریافت گزارش هایی مبنی بر وجود برخی تحرکات از سوی تعدادی از قاچاقچیان در کوره راه های نوار مرزی، نیروهای مرزبانی با رصد اطلاعاتی و تجهیزاتی و با زیرنظر گرفتن فعالیت های قاچاقچیان، از خروج دام ها از مرز جلوگیری و احشام را از قاچاقچیان باز پس گرفتند.
وی اضافه کرد: ارزش تقریبی این احشام بیش از ۱۳ میلیارد ریال برآورد شده است و در این عملیات ها و تعدادی از قاچاقچیان دستگیر و برخی موفق به فرار شدند که پیگیری ها برای دستگیری آنها ادامه دارد.
جانشین مرزبانی استان ایلام تاکید کرد: با رصدهای مداوم اطلاعاتی، بهره مندی از نیروهای زبده و ماهر مرزبانی و تجهیزات بروز، تمام نوار مرزی استان کنترل می شود و اجازه هیچگونه فعالیتی به قاچاقچیان احشام و کالا داده نمی شود.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/