تسنیم/ دادستان کل کشور گفت: مسئولان اجرایی و قضایی باید موانع حقوقی و مالی فعالان اقتصادی بخش خصوصی سرمایه‌گذار در بندر امام خمینی(ره)، رفع کنند.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور بلافاصله به منظور بازدید میدانی از روند رسوب و ترخیص کالای اساسی از تأسیسات بندری و روند ورود و تخلیه کالاهای اساسی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) راهی بندر کانونی(هاب) کالای اساسی کشور شد.
دادستان کل کشور در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) اظهار کرد: در معیت ریاست محترم قوه قضاییه به استان خوزستان امروز، بخش های مختلفی در دستور بررسی‌های که در حوزه کارهای قوه قضاییه، سفر صورت گرفته است.
وی افزود: به لحاظ مشکلاتی که در بندر امام خمینی(ره) در خصوص برخی محصولاتی که در اینجا انبار شده و مشکلات حقوقی یا مالی دارند، بازدید و بررسی کردم.
منتظری در ادامه بیان کرد: در بندر امام خمینی(ره) به‌حمدالله راهی برای رفع این مشکلات پیش‌بینی کردیم بعد از اینجا من جلسه ای را در خدمت مدیران خواهم بود و آن شاءالله راه حل اینها را بتوانیم، تسریع کنیم.
وی تاکید کرد: یک سری کالاهایی نظیر برنج، ذرت و... در بندر امام خمینی(ره) رسوب شده و برخی قابلیت مصرفی خوراکی ندارند، که بایستی زودتر، وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.
دادستان کل کشور درباره مشکلات فعالان بخش خصوصی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، عنوان کرد: مشکلات برخی از شرکت‌های خصوصی فعال در بندر امام خمینی(ره) به صورت حضوری شنیدیم و برخی قرار شد به صورت کتبی نامه بنویسند که ما ان‌شاء‌الله در تهران پیگیری کنیم.
وی تاکید کرد: رفع مشکلات فعالان اقتصادی که در بندر امام خمینی(ره) سرمایه‌گذاری می‌کنند و به دنبال ارتقای وضعیت اقتصادی کشور هستند، باید توسط مسئولان‌ دستگاه اجرایی و قضایی پیگیری شود تا آن جایی که در حد توان ما است، ان‌شاء‌الله رفع مشکل این عزیزان را داشته باشیم.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today