تسنیم/ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قزوین گفت: طی ۲ روز گذشته با کار شبانه‌روزی ۸۵ درصد از جایگاه‌های توزیع سوخت استان قزوین فعال شده و در حال حاضر توزیع سوخت در این جایگاه‌ها با کارت الکترونیکی انجام می‌شود.

لطف‌الله مسعودی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قزوین درباره آخرین وضعیت جایگاه‌های توزیع سوخت و مراکز پمپ بنزین استان اظهار داشت: طی 2 روز گذشته با کار شبانه‌روزی 85 درصد از جایگاه‌های توزیع سوخت استان قزوین فعال شده و در حال حاضر توزیع سوخت در این جایگاه‌ها با کارت الکترونیکی انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: در استان قزوین 93 جایگاه توزیع سوخت داریم که تاکنون 79 جایگاه به سامانه توزیع هوشمند سوخت متصل شده و پیش‌بینی می‌کنیم 14 جایگاه باقی‌مانده هم تا هفته آینده وارد مدار عرضه هوشمند سوخت می‌شوند.
مسعودی ادامه داد: در ابتدا تصور ما این بود که فعال‌سازی سامانه هوشمند توزیع سوخت در جایگاه‌ها در یک نصف روز انجام خواهد شد؛ اما به دلیل صدماتی که به زیرساخت توزیع هوشمند سوخت در استان قزوین وارد شده، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی در مورد زمان فعال‌سازی 100 درصدی جایگاه‌های سوخت استان قزوین داشته باشیم.
وی با اشاره به غیرفعال بودن 15 درصد جایگاه‌های سوخت استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر 30 درصد جایگاه‌های سوخت استان قزوین بنزین را با نرخ یارانه‌ای 1500 تومان عرضه کرده و در 55 درصد مابقی هم بنزین با نرخ 3 هزار تومان توزیع و فروخته می‌شود.
طی 2 روز اخیر به دلیل حملات سایبری از یک کشور خارجی سامانه‌ هوشمند توزیع سوخت در کشور برای ساعاتی دچار اختلال شد که بعد از آن با آفلاین شدن سامانه توزیع سوخت روند توزیع سوخت در استان قزوین به مرور به حالت عادی برگشت. 

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today