ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بستری شدن 17 بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار کرد: مجموع بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کووید-۱۹ از ابتدای همه گیری تاکنون در مجموعه شهرستان‌های شش گانه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان از مرز ۴۶ هزار و 606 نفر گذشته است.
وی با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۴۶هزار و 606مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.
عضو هیئت علمی علوم پزشکی سمنان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و از پنجم لغایت 6 آبان ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، بیست و یک بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۱۰ هزار و 221 نفر رسیده است .
دانائی افزود: علاوه بر این در همین مدت ۳۶ هزار و 385 بیمار نیز به صورت سرپایی در استان شناسایی شدند.
وی با اشاره به تلاش مدافعان سلامت در کمتر از دو سال گذشته ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۹ هزار و 44 نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بر لزوم تسریع در واکسیناسیون افراد باقیمانده تاکید و اظهار کرد: در همین راستا همکاران ما در مراکز سراسر مناطق تحت پوشش آماده خدمات‌دهی به هم استانی‌ها هستند، ضمن اینکه تیم های سیاری نیز با هدف تسریع و تسهیل در واکسیناسیون شهروندان در استان ایجاد شده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today