ایرنا/ معاون غذا و داروی دانشگاهی علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: همه سهمیه واکسن آنفلوانزا که به استان اختصاص داده شده بود، در داروخانه های سطح شهرستان ها توزیع شده و در دسترس مردم قرار دارد.

جلال غفارزاده، معاون غذا و داروی دانشگاهی علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: واکسن آنفلوانزا مطابق با سهمیه اعلامی از سوی سازمان غذا و دارو از طریق دو شرکت اصلی توزیع و پخش دارو به صورت عادلانه در طول هفته های اخیر در تمامی داروخانه های سطح استان توزیع و در اختیار شهروندان قرار گرفت.
وی اضافه کرد: موجودی این واکسن در حال حاضر در شرکت های پخش صفر بوده و این واکسن  فقط در داروخانه ها موجود است.
معاون غذا و داروی دانشگاهی علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: بیماران دارای ضعف سیستم ایمنی، بیماران خاص، نادر و بیماران صعب العلاج، گروه های پرخطر و دارای بیماری های مزمن و زنان باردار در اولویت دریافت واکسن هستند.
غفارزاده گفت: تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد آسیب پذیر مطابق با تجویز پزشک توصیه می شود و بهترین زمان تزریق آن قبل از شروع سرمای هواست.
وی افزود: شهروندان در صورت نیاز به تهیه این واکسن می توانند از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاعات لازم را  از کارشناسان حاضر در محل در خصوص چگونگی تهیه دارو به دست آورند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today