صدا و سیما/ دبیر انجمن پسته ایران با حضور در خراسان جنوبی از باغات پسته فردوس بازدید کرد.

رضایی، دبیر انجمن پسته ایران در جریان این بازدید بیان داشت: در راستای برنامه های انجمن پسته ایران و بازدی  از مناطقی که پسته برداشت می شود امسال از شهرستان های خراسان جنوبی بازدید به عمل آوردیم.
وی افزود: فردوس یکی از شهرستان هاییست که قابلیت بسیار خوبی برای پست های صادراتی دارد و و در اینجا تمام ارقام تجاری را مشاهده کردیم.
دبیر انجمن پسته ایران گفت: با توجه به اینکه سال به سال کیفیت آب و خاک بعضی مناطق در حال تغییر است و با توجه به اینکه سازگاری دو رقم کله قوچی و فندقی با توجه به شوری آب در این جا کمتر است بهتر است که پسته کاران در این مناطق بیشتر روی ارقام احمدآقایی و اکبری تمرکز کنند.
رضایی ابراز امیدواری کرد با توجه به همکاری که بین بخش های دولتی و انجمن پسته ایران وجود دارد بتوانند باعث بهره‌وری بیشتر باغداران پسته شوند.
وی هدف کلی از این بازدید ها را شناخت منطقه و آموزش باغداران با همکاری سازمان جهاد کشاورزی برای بهره وری بیشتر پسته بیان کرد.
دبیر پسته ایران همچنین گفت: بصورت میانگین سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن پسته به کشورهای شرق دور مثل چین هندوستان و تا حدودی هم برخی کشورهای اروپایی صادر می شود.
رضایی افزود: بعد از استان کرمان استانهای خراسان رضوی، جنوبی وشمالی، یزد و فارس به ترتیب بیشترین تولید پسته را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today