ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۳ آسیب دیده سیلاب سرباز در قالب چهار خانوار در چادرهای امدادی این جمعیت اسکان اضطراری داده شدند.

علیرضا میربهاءالدین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اظهار کرد: روز گذشته شاهد بارندگی و در پی آن بروز سیلاب در برخی مناطق شهرستان سرباز بودیم که این امر مشکلاتی را برای برخی از شهروندان منطقه به وجود آورد.
وی ادامه داد: در این مدت اقلامی نظیر موکت، پتو و مواد غذایی بین آسیب دیدگان شهرستان سرباز توزیع شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷ نجاتگر در قالب هفت تیم عملیاتی به آسیب دیدگان ارائه خدمات کردند.
میربهاءالدین از افتتاح خانه هلال و بانک امانات پزشکی در شهرستان میرجاوه خبر داد و افزود: به مناسبت هفته وحدت خانه هلال زر دوزان و بانک امانات تجهیزات پزشکی  جمعیت هلال احمر افتتاح شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: تقویت خانه های هلال در شهرستان‌ها سبب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب ها و کاهش آسیب های ناشی از حوادث غیر مترقبه می شود.
وی افزود: خانه های هلال در راستای افزایش تاب آوری اجتماعی و اشاعه آموزش های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه اندازی می‌شوند که می توانند در بخش  مدیریت بحران محلی نقش مهمی را ایفا کنند.
میربهاءالدین ادامه داد: جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزش های همگانی کمکهای اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای کاهش تلفات در حوادث و بلایا، توانمندسازی جوانان، دعوت و جذب خیران داوطلب از عمده فعالیت های خانه هلال است، بنابراین در استان تلاش داریم تا بتوانیم تعداد خانه هلال را افزایش دهیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اضافه کرد: بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در شهرستان میرجاوه با هدف کمک به بیماران نیازمند راه اندازی شد، این بانک‌ دارای انواع تجهیزات پزشکی نظیر کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز، دستگاه مانومتر، ویلچر و سایر اقلام تجهیزات پزشکی هستند.
وی بیان کرد: با شیوع بیماری کووید ۱۹ و ظرفیت محدود مراکز درمانی برای بستری بیماران کرونایی و لزوم پیگیری درمان این دسته از بیماران در منزل نیاز شدید این بیماران به دستگاه‌های کمک تنفسی از جمله کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن‌ساز و مانومتر، بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر در این راستا تجهیزات مورد نیاز بیماران را  به صورت امانی در اختیار آنها قرار  می دهد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today