باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را اعلام کرد.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ تا ساعت ۱۵ پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
وی گفت: موارد جدید بستری مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۵ مورد، شامل ۳۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۶ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، پنج مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۲ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.
شفیعی افزود: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته موردی از بستری بر اثر ابتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گزارش نشده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۷۴ نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان بستری هستند، افزود: از این تعداد، ۱۵۵ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲۶ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۰ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۶ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۵۷ نفر در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان بستری هستند.
شفیعی تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون را ۴۱ هزار و ۴۴۴ مورد اعلام کرد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر به علت ابتلا به کرونا در استان کرمان جان باختند، تصریح کرد: از این تعداد، دو نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و سه نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بودند.
وی با بیان اینکه سن فوتی‌های شبانه روز گذشته ۸۶ ،۸۱ ،۸۱ ،۵۱ و ۴۱ بوده است، بیان کرد: مجموع جان باختگان بیماری کووید ۱۹ از ابتدا تاکنون به چهار هزار و ۸۸۷ نفر رسیده است.
شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان واکسن تزریق شده کرونا در استان کرمان پرداخت و گفت: تاکنون میزان واکسن تزریق شده نوبت اول در استان کرمان، یک میلیون و ۸۹۲ هزار و ۸۱۷ دُز و میزان واکسن تزریق شده نوبت دوم، یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۴۷۲ دُز بوده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar