logo

کودک ۹ ساله‌‌ی مشهدی با عیدی‌های خود ۳ زندانی را آزاد کرد

منبع
ميزان
بروزرسانی
کودک ۹ ساله‌‌ی مشهدی با عیدی‌های خود ۳ زندانی را آزاد کرد

میزان/ پرهام صارم کودک ۹ ساله مشهدی که با اهداء پول‌های پس‌انداز و عیدی‌های خود سبب آزادی سه زندانی شده بود، می‌گوید: با یکی از دوستان خود صحبت کردم و با توجه به اینکه قصد داشتم کار خیری انجام دهم، او به من گفت که می‌توانی با این پول زندانی آزاد کنی و در نهایت تصمیم گرفتم تا با پول‌های پس‌انداز و عیدی‌های خود چند زندانی را آزاد کنم.

کمک به افراد گرفتار و نیازمند همواره یکی از تاکیدات دین مبین اسلام است و ائمه معصومین(ع) در ابعاد و اقسام مختلف همواره بر این موضوع تاکید داشته‌اند و به مددرسانی به افراد نیازمند توصیه نموده‌اند.
کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد یکی از اقسام عمل خیر محسوب می‌شود که با فرهنگ‌سازی مناسب رشد و توسعه قابل توجهی در جامعه داشته‌است؛ به‌طوری که چندی پیش یک نوجوان ۱۳ ساله به نام محمدمهیار یزدیان با اهداء سهم‌الارث مادرش باعث آزادی یک زندانی در یزد شده بود.
حالا یک کودک ۹ ساله با اهدای عیدی‌ها و پس‌انداز خود باعث آزادی ۳ زندانی جرایم غیرعمد از زندان بابل شده‌است.
پرهام صارم که در ایام ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) همراه والدین به استان مازندران سفر کرده بود، با حضور در زندان بابل و اهدای ۲۰۶ میلیون ریال سه زندانی را آزاد کرد.

پرهام در مورد اینکه چرا تصمیم به آزاد کردن زندانیان غیرعمد کرد، می‌گوید: «با پدرم و دوستانم صحبت کردم و با توجه به اینکه قصد داشتم کار خیری انجام دهم، در نهایت تصمیم گرفتم تا با پول‌های پس‌انداز و عیدی‌های خود چند زندانی را آزاد کنم».
وی به ماجرای سفر خانوادگی خود به استان مازندران اشاره می‌کند و می‌گوید: «در جریان سفر به بابل با یکی از آشنایانی که داشتیم با زندان بابل رفتیم و سه نفر از زندانیان را آزاد کردیم».
این کودک ۹ ساله به انجام خیر علاقه زیادی دارد؛ یکی از کار‌های خیر پرهام اهدای لباس به نیازمندان است.
«همیشه سعی می‌کنم تا کار‌های خیر مختلفی انجام دهم؛ به‌طور مثال برخی از لباس‌های خود را به نیازمندان می‌دهم».
پدر پرهام که او نیز به ایجاد اشتغال برای افراد سابقه‌دار و معتادانی که ترک کرده‌‎اند، در کاشمر شناخته شده است، در خصوص اقدام فرزندش به میزان گفت: پرهام با پولی که از عیدی‌ها و هدایای تولدش جمع کرده بود، قصد داشت کار خیری انجام دهد؛ به‌همین دلیل چند گزینه را بررسی کردیم و در نهایت پرهام تصمیم گرفت که چند زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کند.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today