logo

سرمایه‌ای عظیم در ایلام که به جیب دیگران می‌رود

منبع
فارس
بروزرسانی
سرمایه‌ای عظیم در ایلام که به جیب دیگران می‌رود

فارس/ ده‌ها نیروی بومی که سال‌ها به صورت شبانه روزی در میدان نفتی آذر شهرستان مهران تلاش کرده‌اند امروز به دلیل بی‌عدالتی تسویه شده‌اند و نیروهای غیر بومی را جایگزین کرده‌اند.

میدان نفتی آذر در سال ۹۱ توسط شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر شروع و پس از ۸ سال تلاش شبانه روزی متخصصین داخلی شاغل در این پروژه نهایتا در سال ۹۹ با هدف تحقق دستور مقام معظم رهبری جهت جهش تولید و معنا کردن شعار «ما می‌توانیم» به بهره برداری رسید و روزانه نزدیک به ۶۵ هزار بشکه نفت از این میدان تولید می‌شود.
حال در بین متخصصین ماهر و مجرب، این شرکت که در شکوفایی و به ثمر رسیدنش به عنوان پیچیده‌ترین میادین نفتی کشور به شمار می‌آید تعداد ۵ نفر نیرو متخصص بومی که جزو خانواده‌های ایثارگر و با سابقه اجرایی ۱۴ سال بوده‌اند از تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۰ در لیست تسویه و مازاد قرار داده‌اند.
سوال اینجاست مدیرانی که ادعا می‌کنند چرا نیروهای غیر بومی با همان تخصص و حتی پایین‌تر از بومی‌ها را با دو پرواز و صرف هزینه گزاف اقامت شبانه با حقوق‌هایی به نسبت خیلی بالاتر از نیروهای بومی هنوز در این پروژه مشغول کار هستند؟ چرا در این میدان نفتی لابی شیرازی‌ها توسط مدیر سایت مهندس که خود شیرازی است به راه افتاده؟

چرا دستگاه‌های نظارتی ورود نمی‌کنند؟
یکی از نیروهای ریلیز شده با سابقه بیش از ۱۴ سال گفت: چرا دستور شورای تامین استانداری باید توسط شرکت نادیده گرفته شود؟ این بی‌عدالتی‌ها کی تمام می‌شود؟ چرا دستگاه‌های نظارتی قانونی ورود نمی‌کنند؟
وی افزود: جهت احقاق به حق این نیروها از مسوولین خواهشمندیم دستورات و پیگیری‌های مبذول را به عمل آورند، تا مشکلات پیشرو هر چه زودتر مرتفع شود.

مدیر شرکت می‌خواهد نیروهای غیر بومی را استخدام کند
یکی دیگر از نیروهای بومی گفت: استان محروم ایلام تا کی باید سکوت کند؟تا کی باید زیر بار ظلم حرف‌های بی‌پایه و اساس عده‌ای ناحق قرار گیرد؟ مسوولین بیدار شوند حرکتی کنند.
وی بیان کرد: بنده با سابقه اجرایی بیش از ۱۰ سال در شرکت مهندسی سروک آذر از تاریخ یکم آبان ماه سال جاری در لیست تعدیل نیروهای این شرکت قرار گرفته‌ام و شغل خودم را از دست داده‌ام این موضوع در سفر رییسی به استان و همچنین وزیر در دستور کار قرار گرفت اما حالا مدیر شرکت می‌خواهد نیروهای غیر بومی را استخدام و نیروهای بومی را اخراج کند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/