logo

42 هزار نفر از نمایش‌های تئاتر خیابانی مریوان بازدید کردند

منبع
فارس
بروزرسانی
42 هزار نفر از نمایش‌های تئاتر خیابانی مریوان بازدید کردند

فارس/ دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت: در طول سه روز برگزاری پانزدهمین دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بیش از 42 هزار نفر از اجرای نمایش‌ها بازدید کرده‌اند.

رحمان هوشیاری، دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی از نخستین روز برگزاری تاکنون بیش از 60 اجرا داشته است.
وی افزود: 30 اثر نمایشی تاکنون در این جشنواره 60 اجرا در چهار نقطه از شهر مریوان داشته‌اند و چند اثر هم به صورت اختصاصی در اقدامی خیرخواهانه در مکان‌هایی چون زندان و بیمارستان و با همکاری دبیرخانه جشنواره اجرا شد.
دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در مورد آمار تقریبی بازدید مردم از اجرای نمایش‌های پانزدهمین دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان هم گفت: امسال با وجود شرایط کرونایی تاکنون بیش از 42 هزار نفر از این نمایش‌ها بازدید کرده‌اند.
هوشیاری تصریح کرد: استقبال مردم در پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی با توجه به وقفه  یک ساله در برگزاری این جشنواره به شیوه حضوری بیشتر از سال‌های قبل بود.
وی گفت: کرونا و وقفه‌ای که در برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان افتاد موجب شد که مردم تشنه دیدن تئاتر باشند و به صورت میانگین 700 تا 800 نفر در هر اجرا حضور داشته‌اند.
دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان رونمایی از کتاب دو اثر نمایشی با همکاری دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و کارگاه آموزشی همزمان با برگزاری این جشنواره به صورت مجازی با حضور مدرس اهل روسیه را از برنامه‌های جانبی این جشنوراه عنوان کرد.
گفتنی است؛ پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از پنجم تا ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۰ به دبیری عبید رستمی در شهرستان مریوان برگزار می‌شود.
41 اثر به پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان راه یافته که ۱۶ اثر در بخش آزاد، ۶ اثر در بخش آیینی و سنتی، پنج اثر در بخش کودک و نوجوان، سه اثر در بخش دگرگونی‌های اجرایی و پنج اثر هم در بخش ویژه(ایثار و شهادت) به مرحله نهایی راه یافت.
ضمن اینکه بخش برگزیده جشنواره(جشنواره جشنواره‌ها) هم برگزار خواهد شد. ۲۷ اثر خارجی هم متقاضی نمایش بودند که تعدادی از آنها در فضای مجازی و به صورت آنلاین پخش خواهد شد. 

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online