logo

فقدان اطلاعات از خودورهای حامل مواد خطرآفرین، زنگ خطری برای قزوین است

منبع
ايلنا
بروزرسانی
فقدان اطلاعات از خودورهای حامل مواد خطرآفرین، زنگ خطری برای قزوین است

ایلنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در رابطه با خودروهای حامل مواد خطر آفرین در استان قزوین اطلاعات و آموزش ما به اندازه کافی نیست و همین موضوع ضمن خطر آفرین بودن، خسارات دستگاه‌های امدادی را افزایش می‌دهد.

حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در نشست تخصصی امداد و نجات کارگروه پدافند غیرعامل که صبح امروز در سالن جلسات هلال احمر استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به صنعتی بودن استان قزوین و استفاده و حمل مواد شیمایی خطرناک داشتن آموزش و اطلاعات کافی در این زمینه ضرورت دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: متاسفانه تاکنون آموزش تخصصی درباره مواد خطرآفرین در استان صورت نگرفته و با توجه به وضعیت موجود اگر هم شاهد تلفات و حوادث بزرگ نبودیم لطف خدا بوده است.
وی عنوان کرد: برای شناسایی دقیق مشکلات و حل آن‌ها لازم است جلسات کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیرعامل با برنامه ریزی و دستور کار برگزار شود.
این مسئول با اشاره به اهمیت و نقش پدافند غیرعامل اظهار کرد: موضوع هک پمپ بنزین جایگاه پدافند غیرعامل را محسوس‌تر نشان داد و برای جلوگیری از حوادث لازم است در زمینه پدافند غیرعامل برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.
آصفی گفت: برای موفقیت در پدافند غیرعامل که وسعت زیادی دارد و از تبعات گسترده حوادث در زمینه‌های مختلف جلوگیری می‌کند، باید ضمن برگزاری جلسات مستمر و برنامه ریزی شده، دستگاه‌های مختلف نیز در این زمینه همراهی و هماهنگی داشته باشند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today