logo

خاک خوردن میلیاردها کالا در انبارهای بوشهر

منبع
فارس
بروزرسانی
خاک خوردن میلیاردها کالا در انبارهای بوشهر

فارس/ بازرس کل استان بوشهر با بیان اینکه ۱۸ میلیارد تومان پوشاک، ۴.۸ میلیارد تومان کیف و کفش، ۲.۷ میلیارد تومان لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار در انبار‌های اموال تملیکی بوشهر وجود دارد، گفت: این اموال می‌تواند نیاز جامعه از جمله مددجویان تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهاد‌های حمایتی را تأمین کند.

اسحاق شهبازی، بازرس کل استان بوشهر با اشاره به توقیف حدود هزار خودروی خارجی وارداتی در انبار‌های استان، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده ۲۳۰ دستگاه از این خودرو‌ها رفع توقیف شد.
وی افزود: بیش از ۴۰۰ موتورسیکلت سنگین، ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی و اقلام دیگری کالای وارداتی و توقیفی در انبار‌های استان بوشهر وجود دارد.
بازرس کل استان بوشهر یکی از دستورات شورای عالی قوه قضاییه را تعیین تکلیف کالا‌ها در انبار‌های اموال تملیکی استان دانست و بیان کرد: تسهیل در رسیدگی به صدور آرای مراجع قضائی، اجرای احکام و تسهیل در رفع توقیف اموال یکی از دستورات شورای عالی قوه قضاییه است.
شهبازی با بیان اینکه ۱۸ میلیارد تومان پوشاک، ۴.۸ میلیارد تومان کیف و کفش، ۲.۷ میلیارد تومان لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار در انبار‌های اموال تملیکی بوشهر وجود دارد، افزود: این اموال می‌تواند نیاز جامعه از جمله مددجویان تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهاد‌های حمایتی را تأمین کند.
بازرس کل استان بوشهر با بیان اینکه کالا‌های یاد شده نیاز فوری جامعه است، گفت: قانون به سبب حمایت از تولید داخلی اجازه فروش و عرضه این کالا‌ها به جامعه را ندارد، ولی ارز این کالا‌ها از کشور خارج شده که باید از معدوم شدن آن‌ها جلوگیری و در اختیار افراد مددجو و تحت پوشش نهاد‌های حمایتی قرار گیرد.
وی از تعیین تکلیف اموال تملیکی در انبار‌های استان تا سه ماه آینده خبر داد و بیان کرد: این اموال از نظر ساختاری و اجرایی حداکثر در مدت سه ماه تعیین تکلیف می‌شود و این درحالی است که در یک ماه ۲۷ میلیارد تومان اموال تملیکی یاد شده تعیین تکلیف و فروخته شد.
شهبازی با اشاره به واردات ۲۷ هزار تن برنج از طریق گمرک بوشهر، افزود: به سبب نقص در مدارک و مستندات، ترخیص ۲۷ هزار تن برنج وارداتی با مشکلاتی مواجه بود که با پیگیری انجام شده مراحل ترخیص آن به‌زودی انجام می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar