logo

راننده متخلف کرجی به پخش تراکت قوانین راهنمایی و رانندگی محکوم شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
راننده متخلف کرجی به پخش تراکت قوانین راهنمایی و رانندگی محکوم شد

ایسنا/ شخصی که به دلیل مخدوش کردن پلاک خودرو به مراجع قضائی معرفی شده و قاضی با جایگزین کردن مجازات، نامبرده را ملزم به پخش تراکت قوانین راهنمایی و رانندگی در معابر شهری کرده بود، با هماهنگی پلیس راهور شهر کرج این حکم را در معبر اجرا کرد.

سرهنگ حمداله رحمتی پور، سرپرست پلیس راهور استان البرز گفت: طرح برخورد با رانندگانی که اقدام به مخدوشی و پوشاندن پلاک خودروی خود درسطح استان البرز می‌کنند، در دستور جدی کار پلیس راهور استان قرار گرفته است.
وی افزود: رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود از طریق مخدوش کردن یا گذاشتن کاور و دیگر ترفندها بر روی پلاک برای فرار از اعمال جریمه در حین ارتکاب تخلف و یا ترددهای غیرمجاز در طرح های ممنوعیت و محدودیت تردد طرح مقابله با کرونا و ... می‌کنند، برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون تخلف انجام شده و توقیف خودروی آنها در پارکینگ به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
سرهنگ رحمتی‌پور خاطرنشان کرد: عوامل پلیس راهور در سطح معابر شهر به صورت فیزیکی حضور دارند و همچنین با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هرنحوی دست کاری و مخدوش می کنند و یا با استفاده از اشیای مختلف می پوشانند، برخورد و اعمال قانون می کند.
سرپرست پلیس راهور استان البرز اظهار کرد: در روزهای اخیر یکی از شهروندان اقدام به دستکاری پلاک خود کرده بود که برابر رای دادیار محترم شعبه ۱۰ اجرای احکام کیفری شهرستان کرج، به منظور استفاده از نهادهای ارفاقی مانند تعلیق مجازات، تعویق صدور حکم و در نهایت استفاده از مجازات‌های جایگزین به جای مجازات حبس، مقرر شده بود تا فرد یاد شده اقدام به پخش تراکت‌های اطلاع رسانی ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی و همچنین درج پیام «دستکاری شما در پلاک خودرو با هر نیتی امکان دارد در کمترین حالت موجب جریمه شدن فردی دیگر شود و این حق الناس است.» با نظارت کا رکنان پلیس راهور در اماکن پرتردد چهار راه طالقانی، خیابان بهار و خیابان بهشتی صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: برخی از رانندگان برای تردد در ساعات محدودیت تردد شبانه کرونایی که از ساعت ۲۲ الی ۳ بامداد است نیز دست به پوشاندن پلاک می زنند که این اشخاص علاوه بر اعمال به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday