logo

فروشندگان بوشهر واکسن بزنند تا بازار تعطیل نشود

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
فروشندگان بوشهر واکسن بزنند تا بازار تعطیل نشود

صدا و سیما/ استاندار بوشهر گفت: در بازرسی‌ها دیده شد که برخی دستفروش‌ها و مغازه‌داران در شهر‌های استان ماسک نمی‌زنند و شیوه‌نامه‌ها را دست‌کم گرفته‌اند که خطرآفرین است.

احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر با تاکید بر انجام وظایف دستگاه‌های اجرایی در مدیریت کرونا، اظهار کرد: باید وظایف دستگاه‌های اجرایی و نظارتی دقیق به آن‌ها اعلام شود و آن‌ها نیز وظایف خود را با زمان‌بندی مشخص انجام دهند؛ این‌که تنها وظیفه‌ای به دستگاهی ابلاغ شود و زمان انجام آن روشن نباشد ممکن است به نتیجه نرسد.
وی افزود: زمان‌بندی واکسینه‌شدن کارمندان نیز باید مشخص شود تا اگر کارمندی واکسن نزد طبق آیین‌نامه با او رفتار شود، زیرا با توجه به تأکید دولت بر واکسیناسیون برای قطع زنجیره همه‌گیری کرونا، دلیلی برای واکسن نزدن کارمندان در نهاد‌های دولتی وجود ندارد.
استاندار بوشهر با اشاره به پایین بودن آمار واکسینه‌شدن در شهرستان‌های کنگان و عسلویه و عقب افتادن این دو شهرستان از دیگر شهرستان‌های استان، از شخصیت‌ها و نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی این دو شهرستان خواست تا برای ترغیب مردم به زدن واکسن یاری‌رسانی بیشتری کنند.
محمدی زاده با اشاره به مناسب شدن هوای استان بوشهر و آغاز فصل گردشگری، گفت: شهر‌های ساحلی استان که دارای بازار هستند باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و مراکز بهدشت نیز آگاهی‌بخشی بیشتری به مردم آن‌جا دهند.
وی ادامه داد: در بازرسی‌ها در بازار‌های این شهر‌ها دیده شد که بسیاری از مغازه‌داران و دست‌فروشان ماسک نمی‌زنند و شیوه‌نامه‌ها را شل گرفته‌اند، که این باعث می‌شود گردشگران و خریداران نیز این شیوه‌نامه‌ها را شل بگیرند.
استاندار بوشهر تاکید کرد: بازاریان باید به شیوه‌نامه‌ها پایبند باشند تا بازار باز و فعال و کسب‌وکارشان برقرار باشد.
محمدی زاده با اشاره به آمار تزریق ۸۰ درصدی نوبت اول واکسن در استان، گفت: باید بتوانیم در دز دوم هم به ۸۰ درصد برسیم که با توجه به وجود ذخایر کافی واکسن، صداوسیما نقش کلیدی در اطلاع‌رسانی و دعوت به واکسینه شدن دارد.
وی همچنین از دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش خواست تا برای بازگشایی مراکز آموزشی و تصمیم نهایی ستاد مدیریت بیماری کرونا دراین‌باره آماده باشند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar