نماد آخرین خبر

۱۳ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند

منبع
بروزرسانی
۱۳ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند

رویداد ایران/ معاون علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در فارس جان باختند و ۲۰۱ نفر نیز در بخش های ویژه خدمات دریافت می کنند.

دکتر عبدالرسول همتی، معاون علوم پزشکی شیراز بعد از ظهر یکشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس از جان باختن ۱۳ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس خبر داد و بیان داشت: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به ۶ هزار و ۹۷۸ نفر رسیده است.
او ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۶۳۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۲۶ هزار و ۲۹۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۱۹ هزار و ۳۰۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد پنجاه هزار و ۸۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۷۷ هزار و ۱۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر همتی با اشاره به بستری ۱۸۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته افزود: هم اکنون هزار و ۵۳۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۰۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۶۳ هزار و ۵۷۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۱۳۵ هزار و ۸۰۸ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد دو میلیون و ۹۸۴ هزار و ۹۷۹ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۱۵۰ هزار و ۸۲۹ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.
دکتر همتی با اشاره به دیگر آمارهای مربوط به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، از خدمت رسانی به هزار و ۷۲۷ مراجعه کننده دارای علائم کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان خبر داد.
این مقام مسئول در دانشگاه از مردم خواست تا با توجه به سرد شدن هوا و احتمال شیوع بیماری آنفلوآنزا همزمان با کووید ۱۹، با جدیت بیشتری نسبت به استفاده از ماسک پایبند بوده و از حضور در مراکز شلوغ و پُرتردد پرهیز کنند تا چرخه انتقال بیماری کووید ۱۹ و دیگر بیماری‌های ویروسی فصلی قطع شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online