نماد آخرین خبر

کاهش ذخایر خونی استان تهران به دلیل افزایش اعمال جراحی

منبع
رکنا
بروزرسانی
کاهش ذخایر خونی استان تهران به دلیل افزایش اعمال جراحی

رکنا/ سخنگوی سازمان انتقال خون ایران ضمن هشدار نسبت به کاهش ذخیره خونی در استان تهران، گفت: با فروکش کردن موج پنجم کرونا، میزان عمل های جراحی در تهران افزایش یافته و به همین دلیل میزان درخواست خون از طرف بیمارستان‌ها 30 تا 40 درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.

بشیر حاجی بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به کاهش ذخیره خونی در استان تهران و درخواست برای مراجعه مردم جهت اهدای خون، اظهار کرد: این درحالیست که همه ساله هموطنان در فصل سرما و بارندگی یعنی پاییز و زمستان کمتر به مراکز اهدای خون مراجعه می‌کنند.
وی افزود: تهران کلانشهر است و میزان خون اهدایی کل کشور را اگر صد در صد در نظر بگیریم، 17 درصدش در تهران اهدا می‌شود ولی مصرف خون و فرآورده ها در استان تهران نزدیک به 25 درصد خون‌های اهدایی کشور است.
حاجی بیگی ادامه داد: تهران یک کلانشهر است و نزدیک به 165 بیمارستان و مرکز درمانی دارد که باید از نظر تامین خون و فرآورده مراقبت شود تا بیمارستانها با کاهش مواجه نشوند. در کلانشهر تهران میزان تخت‌های بیمارستانی بیشتر از هر استان دیگری است و باید جوابگو باشیم و از طرفی هم در شهر تهران ارجاع بیمارستانی زیاد است.
وی افزود: با فروکش کردن موج پنجم کرونا میزان عمل‌های جراحی افزایش یافت و به دنبال آن میزان درخواست‌های خون و فرآورده‌های خونی در شهر تهران از طرف بیمارستانها نزدیک 30 تا 40 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و نشان می‌دهد مصرف خون و فرآورده‌ها در بیمارستان‌ها بسیار افزایش یافته است.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran