logo

آفت کش‌های غیرمجاز از فروشگاه‌های قزوین جمع آوری می‌شوند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
آفت کش‌های غیرمجاز از فروشگاه‌های قزوین جمع آوری می‌شوند

ایرنا/ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اشاره به آغاز مانور سراسری مقابله با آفت کش های تقلبی و غیرمجاز، گفت: آفت های غیرمجاز و تقلبی در قالب این مانور از فروشگاه ها و مراکز پخش سم و کود استان جمع آوری می شوند.

یوسف درخشان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین در حاشیه مانور سراسری مقابله با آفت کش های تقلبی و غیرمجاز، اظهار داشت: آفت کش ها از نهاده های مهم و حساس در چرخه تولید محصولات کشاورزی به شمار می روند و نقش زیادی در افزایش عملکرد و تامین امنیت غذایی جامعه دارند.
وی اظهار داشت: مصرف و کاربرد آفت کش ها ارتباط مستقیمی با سلامت محصولات و مصرف کنندگان و همچنین محیط زیست دارد،  بنابراین نیاز است تا کنترل و نظارت های جدی و لازم از زمان تولید تا مصرف این مواد در مزارع و باغ ها داشته باشیم.
این مسوول گفت: با توجه به اهمیت این موضوع امروز شاهد برگزاری نخستین مانور سراسری مقابله با آفت کش های تقلبی و غیرمجاز در سطح فروشگاه ها و مراکز عرضه در سراسر کشور از جمله قزوین هستیم.
درخشان افزود: این طرح در استان قزوین با همکاری حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی در حال انجام است.
وی اظهار داشت: در آینده نزدیک آفت کش ها و سموم کشاورزی دارای بارکد اصالت خواهند شد که به این ترتیب به راحتی از سموم تقلبی قابل شناسایی می شوند.
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان قزوین در پایان از کشاورزان تقاضا کرد تنها با مشورت با کارشناسان حفظ نباتات اقدام به تهیه سموم و آفت کش ها کرده و محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های مجاز خریداری کنند.
۲۱۸ مرکز عرضه سم و آفت کش در حوزه محصولات کشاورزی در استان قزوین فعالیت می کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today