logo

آمار فوت کودکان کرونایی در خوزستان، پایین‌تر از دیگر استان‌ها

منبع
ايرنا
بروزرسانی
آمار فوت کودکان کرونایی در خوزستان، پایین‌تر از دیگر استان‌ها

ایرنا/ رئیس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: وضعیت خوزستان به لحاظ میزان مرگ و میر در کودکان نسبت به استان‌های دیگر کشور بهتر است.

حسن علی سمیر، رئیس بیمارستان ابوذر اهواز بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از یک هزار و ۴۰۰ کودک کرونایی در این بیمارستان بستری شدند که ۲۲ نفر از این تعداد که همگی بیماری زمینه‌ای داشته، جان باختند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۰ بیمار کودک کرونایی در یک بخش این بیمارستان بستری هستند گفت: متاسفانه هنوز برخی اعتقادی به تزریق واکسن ندارند و این موضوع به دیگران از جمله کودکان آسیب جدی وارد می‌کند. 
وی ادامه داد: برخی افراد تصور می‌کنند چون هر ۲ دز واکسن را دریافت کرده اند، دیگر خطری آنها را تهدید نمی‌کند در حالی که واکسن تا ۹۰ درصد از بروز مرگ جلوگیری می‌کند. خانواده‌ها باید مراقب سلامت فرزندان خود باشند تا موارد بیماری در کودکان بیشتر نشود.
علی سمیر با اشاره به اینکه، کاهش بیماری در کودکان مستلزم استقبال خانواده‌ها از واکسیناسیون است گفت: امیدواریم تا پایان آبان جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال خوزستان زیرپوشش واکسیناسیون قرار گیرند.
رئیس بیمارستان ابوذر اهواز ادامه داد: واکسن سینوفارم که برای کودکان در نظر گرفته شده، مورد تایید بهداشت جهانی بوده و هیچ مشکلی ندارد.
وی همچنین درباره نحوه تعذیه کودکان از سوی خانواده‌ها گفت: هم‌اکنون تعداد زیادی از کودکان با علایم اسهال و استفراق به این بیمارستان مراجعه می کنند به گونه‌ای که یک بخش بماسرتان ابوذر با ۲۰ تخت به این افراد اختصاص یافته است لذا از خانواده‌ها انتظار داریم که کمتر از غذاهای بیرون به ویژه فست فود استفاده کنند.
هم اکنون یک شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی، هفت شهرستان در حالت زرد و ۱۹ شهرستان آبی کرونایی هستند.
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today