فارس/ معاون درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری گفت: جانبازان شیمیایی، جانبازان 70 درصد و جانبازان بالای 50 درصد به ترتیب در سه مرحله واکسن آنفلوآنزا دریافت کردند.

رضا درعلی، معاون درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: از مردادماه پیگیر دریافت واکسن آنفلوآنزا برای جامعه هدف بودیم که در مرحله اول جانبازان شیمیایی متوسط معرفی شدند، جانبازان 70 درصد در مرحله دوم و جانبازان بالای 50 درصد نیز در مرحله سوم واکسن آنفلوآنزا را دریافت کردند.
وی افزود: اکنون نیز در انتظار اعلام ظرفیت از سمت دانشگاه علوم پزشکی و پیگیر واکسینه شدن اولیای شهدا هستیم اما تصمیم نهایی برای در اولویت قرار دادن جانبازان 30 درصد و اولیای شهدا با دانشگاه علوم پزشکی است.
معاون درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از آنجایی که مشکلات ریوی و تنفسی بین جانبازان رایج است و آنفلوآنزا شایع‌ترین بیماری در فصل سرما است لذا واکسن این بیماری هرساله بین جامع هدف توزیع می‌شود.
درعلی بیان کرد: امسال درخواست چهار هزار دز واکسن آنفلوآنزا داده‌ایم اما مقدار تخصیص و تزریق دارو به تصمیمات دانشگاه علوم پزشکی بستگی دارد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday