مهر/ امام جمعه اردبیل گفت: متأسفانه اختلاف‌نظر نمایندگان استان در مجلس مانع از اجرای منطقه آزاد در استان اردبیل شده است.

آیت الله سیدحسن عاملی، امام جمعه اردبیل امروز اظهار کرد: برخلاف سایر استان‌ها که ایجاد منطقه آزاد را آغاز کردند، اما در استان اردبیل این کار با اختلاف نمایندگان معطل مانده که با دعوت از دبیر مناطق آزاد خواستیم تا با سفر به اردبیل محدوده را معین کرده و این کار فصل الخطاب قرار گیرد.
وی ضرورت دفاع از حقابه استان را از ارس یادآور شد و خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید پیگیر این موضوع باشند تا دیگر استان‌ها حقابه مازاد برای خود قائل نشوند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اظهارات استاندار آذربایجان شرقی در مورد پروژه انتقال آب از ارس به دشت شبستر و تأمین آب شرب، کشاورزی و صنعت تصریح کرد: تأمین آب ۳.۵ میلیون جمعیت استان همسایه از ارس اگر از حقابه ارس باشد اشکالی ندارد ولی به نظر می‌رسد در تقسیم حقابه اجحافی رخ داده است.
وی به دو مطالبه خود از نمایندگان اشاره و اضافه کرد: مسئولان آذربایجان شرقی با این ادعا که برای انتقال آب اجازه رئیس جمهور را دریافت کرده اند و در این خصوص بودجه لازم را نیز دریافت کرده اند، درصدد این کار هستند اما به این امر واقف نیستند که این اقدام در ادبیات انسانی و دینی جایی ندارد.
عاملی ادامه داد: در این بین معلوم نیست که حقابه تاریخی دشت مغان چه می‌شود و اینکه ۳ هزار میلیارد تومان که با دستور مقام معظم رهبری در پایاب سد خدآفرین هزینه شده چه می‌شود.
امام جمعه اردبیل تصریح کرد: مدیریت آرمانی مدیریتی است که گره‌های ذهنی ملت را باز کند نه اینکه گره درست کند یا بر گره‌ها اضافه کند، قطعاً استان آذربایجان‌شرقی از ارس حقابه دارد اما آیا حقابه به حدی است که ابر پروژه درست کند و کسی نباید بیاید و اذهان را روشن کند که مثلاً آنها فقط به اندازه حقابه خود می‌خواهند آب ببرند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today