صدا و سیما/ نخستین همایش بین المللی ذوالفقار حزب الله لبنان در زنجان برگزار شد.

نخستین همایش بین المللی ذوالفقار حزب الله لبنان در زنجان به مناسبت گرامیداشت یاد شهید مصطفی بدرالدین از شهدای شاخص جبهه مقاومت در زنجان برگزار شد.
شیخ نعیم قاسم، جانشین دبیرکل حزب الله لبنان که مهمان کنفرانسی این همایش بود این شهید را الگوی شجاعت و همراه همیشگی سید حسن نصرالله معرفی کرد و گفت: این شخصیت جهادی، همراه و همرزم شهیدان "عماد مغنیه و فرمانده جهادی حاج قاسم سلیمانی" و تحت رهبری سیدحسن نصرالله و رهرو راه امام خمینی و مقام معظم رهبری بود.
حجت پورهواشمی، دبیر جبهه جهانی شباب المقاومه هم در این همایش با اشاره به نفش بی بدیل امام خمینی(ره) در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی ایران گفت: اعتماد امام به جوانان روح خودباوری را در قلب‌های آن‌ها دمید.
جانشین دبیرکل بیداری اسلامی هم محور پیروزی حزب‌الله را فرماندهانی، چون بدرالدین دانست و گفت: این شهیدان با تبعیت از ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه‌ای پیروز شدند و امروز یمن و عراق و سوریه هم از الگوی حزب الله پیروی می‌کنند.
زهرا بدرالدین، دختر شهید بدرالدین در این همایش ضمن اشاره به آیاتی از سوره‌ی احزاب گفت: در میان مومنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند و بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییری در عهده و پیمان خود نداده اند.
وی همچنین ادامه داد: هنگامی که انسان شهید می‌شود به اندازه جسم خود غایب می‌شود، اما به اندازه یک ملت حضور پیدا می‌کند.
سید مصطفی بدرالدین ملقب به "سید ذوالفقار" در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۵ در انفجاری در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق، به شهادت رسید.


 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today