باشگاه خبرنگاران/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین از راه اندازی مجهزترین گلخانه تولید گل رز شمالغرب کشور در شهرستان نمین خبر داد.

شهرام محسنی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین اظهار کرد: در راستای استفاده بهینه از آب و افزایش کشت‌های گلخانه‌ای مجتمع گلخانه‌ای گل رز هلندی با تنوع ۱۴ رنگ در سطح ۷ هزار متر مربع در شهرستان نمین احداث شد.
او افزود: این گلخانه مطابق با استاندارد‌های جهانی بوده و محصول تولیدی به صورت گل‌های شاخه بریده در بازار‌های داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین بیان کرد: تولید محصولات این گلخانه با روش هیدروپونیک و دارای پوشش مقاوم در مقابل شرایط محیطی و جریانات اقلیمی از جنس پلی کربنات است.
محسنی تصریح کرد: گلخانه نمین با داشتن سیستم‌های تهویه‌ای و حرارتی پیشرفته طوری طراحی شده است که با رونق گرفتن بازار داخلی و خارجی، مساحت آن تا سطح ۶ هکتار قابل افزایش است.
او با اشاره به هدف راه‌اندازی این گلخانه اضافه کرد: با توجه به سطح قابل توجه این گلخانه، با سیستم‌های مدرن و به روز آبیاری و مطابق با استاندار‌های جهانی می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر گلخانه‌های موجود منطقه باشد که در جهت اقتصادی کردن تولیدات و افزایش بهره‌وری اقدام کنند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today