ایسنا/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: رشد جلبک در سد قشلاق مهمترین عامل وجود طعم و بو در آب آشامیدنی سنندج بوده و رهاسازی گونه ماهی فیتوفاگ موجب پاکسازی آب سد از جلبک خواهد شد.

محمدفرید سپری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در دهمین کنفرانس بین المللی مجازی سامانه های سطوح آبگیر باران، اظهار کرد: کردستان ۱.۸ سطح اراضی کشاورزی، سه درصد بارندگی و هفت درصد رواناب کشور را دارد اما با این وجود ۱۲ درصد اراضی قابل کشت آن آبی است.
وی به طعم و بوی نامناسب آب شرب سنندج که مشکل و دغدغه مردم شهر است اشاره کرد و افزود: انتقال آب از سد آزاد به قشلاق از لحاظ پدافند غیرعامل اقدامی موثر و مورد نیاز است ولی اگر به همین منوال این سیستم پیش رود آب سد آزاد هم تغذیه گرا می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه چرخه اکوسیستم بهم زده شده که طعم و بوی آب سد قشلاق موجب نارضایتی مصرف‌کنندگان شده است، اضافه کرد: مهمترین عامل وجود طعم و بوی آب شرب سنندج به رشد جلبک‌های سد قشلاق برمی گردد.
سپری یادآور شد: براساس تحقیق انجام شده توسط یکی از محققان استان گونه‌هایی از ماهی هم چون فیتوفاگ موجب پاکسازی آب سدها از جلبک ها می شوند به گونه‌ای که در تشریح انجام شده بر روی این ماهی ها روده آنها مملو از جلبک بوده است
وی با بیان اینکه از چهار سال گذشته رهاسازی بچه ماهی در سد قشلاق ممنوع شده است، اظهار کرد: اگر این رهاسازی انجام می شد دیگر نیازی به هزینه های کلان برای بهبود وضعیت آب شرب شهر نبود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online