ایسنا/ مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود یک سامانه ناپایدار روز دوشنبه هفته جاری وارد استان شود، اما بارش‌های این سامانه چشمگیر نیست، بارش‌ها در آذرماه در حد نرمال و کمتر از نرمال است.

مهران چراغپور، مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز چهارمحال و بختیاری را ترک می‌کند، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود یک سامانه ناپایدار روز دوشنبه هفته جاری وارد استان شود، اما بارش‌های این سامانه چشمگیر نیست و عموما بارش‌ها به‌صورت رگباری و همراه با وزش باد خواهد بود.
وی با بیان اینکه بارش‌ها از ابتدای مهرماه در این استان نسبت به میانگین بلندمدت با کاهش ۲۳ درصد و نسبت به سال گذشته با کاهش هفت درصدی مواجه بوده است، گفت: این کاهش بارش در شهرکرد ۲۷ درصد و در شهرستان کوهرنگ ۵۰ درصد است.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در خصوص میزان بارش از ابتدای سال‌جاری در چهارمحال و بختیاری، توضیح داد: از ابتدای سال زراعی تاکنون به‌صورت میانگین ۶۸ میلی‌متر بارش در استان به ثبت رسیده است که باید در حالت نرمال این بارش‌ها ۸۸ میلی‌متر باشد.
چراغپور با اشاره به اینکه میانگین دما در چهارمحال و بختیاری بین ۱.۵ تا ۲.۵ درصد افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: این مسئله در بحث تغییر بارش‌ها از برف به باران موثر است، در سال‌های گذشته تا آغاز ماه آذر بارش برف را در استان شاهد بودیم، اما اکنون بارش برف موثری رخ نداده است.
وی گفت: سامانه‌های بارشی که از سمت مدیترانه وارد استان می‌شوند عموما با ریزش هوای سرد همراه هستند و انتظار بارش برف از این سامانه‌ها وجود دارد، اما سامانه‌های جنوبی عموما بارش باران را در پی دارند، بارش‌ها در آذرماه در حد نرمال و کمتر از نرمال است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday