باشگاه خبرنگاران/ معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از رشد ۲۶ درصدی صادرات کالا از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در 8 ماهه نخست امسال خبر داد.

تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یک میلیون و ۸۱ هزارو ۲۵۴ تن کالا توسط ۴۶ هزارو ۸۷۷ دستگاه کامیون در این مدت از پایانه‌های مرزی شمال استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۶ درصدی در تناژ و ۲۹ درصدی در تعداد دستگاه را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه ۴۳۱ هزار و ۱۶۸تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک به افغانستان و ۶۵۰ هزارو ۸۶ تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان صادر شده است، تصریح کرد: گاز مایع، هیدرو کربن، بنزین، گازوئیل و تره بار عمده کالا‌های صادر شده این مدت استان را تشکیل می‌دهند.
او تجارت و ترانزیت را مهمترین مزیت این استان در سند آمایش سرزمینی عنوان کرد و افزود: موقعیت خاص این استان به لحاظ همجواری با کشور‌های افغانستان و پاکستان، مرز آبی کرانه‌های عمان و تسلط بر یکی از مهمترین و استراتژیک‌ترین راه‌های آبی جهان همراه با منابع و پتانسیل‌های فراوان اقتصادی در مرز سبب شده این استان در سه سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی دارای اهمیت بالا برای کشور باشد.
وی گفت: همچنین در راستای توسعه روابط اقتصادی سیستان و بلوچستان با کشور‌های همسایه در این مدت شاهد واردات ۱۶۸ هزارو ۵۰۰ تن کالا از پایانه مرزی میرجاوه و ترانزیت ۳۹۹ هزار و ۷۰۰ تن کالا نیز از طریق پایانه مرزی میرجاوه و میلک بودیم. باقری خاطر نشان کرد: با توجه به روابط خویشاوندی و برادری مردم این استان با شهروندان کشور‌های افغانستان پاکستان و اهمیت بالای مرز این استان تمام تلاش این اداره کل با فراهم کردن زیر ساخت‌ها در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط اقتصادی نزدیک با این همسایگان است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today