صدا و سیما/ عرضه مرغ کشتار روز در اهواز با بازگشت کارگران به محل کار، به حال عادی بازگشته است.

ضاحی سلیمانی، نماینده کارگران کشتارگاه‌های مرغ کلانشهر اهواز ضمن اعلام بازگشت به کار کارگران کشتارگاه‌های اهواز گفت: مشکلات این صنف از سوی نماینده ویژه استاندار خوزستان، سازمان صمت و معاونت کار اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان در حال پیگیری است. 
سلیمانی با اشاره به اینکه خواسته اصلی کارگران کشتارگاه‌های مرغ اهواز پرداخت حقوق آنان بر اساس حداقل دستمزد قانونی اداره کار است، افزود: دستگاه‌های مسئول قول داده اند خواسته قانونی کارگران را تامین کنند ضمن آنکه پوشش بیمه تکمیلی نیز از دیگر خواسته‌های کارگران است که آن هم در حال پیگیری است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی خوزستان نیز اظهار کرد: عرضه مرغ کشتار روز در اهواز با بازگشت کارگران به محل کار، به حال عادی بازگشته است.
عبدالامیر نیرومند افزود: مشکلات صنفی کارگران کشتارگاه‌های اهواز در سازمان صمت و اداره کار استان خوزستان در حال پیگیری است.
کارگران کشتارگاه مرغ کلانشهر اهواز روز دوشنبه هفته گذشته به علت ناکافی بودن دستمزد دریافتی و طرح برخی مسایل رفاهی سرکار حاضر نشدند.
عرضه مرغ کشتار روز و قیمت این کالای اساسی در اهواز در ماه‌های اخیر با برخی بی نظمی‌ها و عدم نظارت صحیح رو به رو بوده است.
مصرف سالانه مرغ در خوزستان بین ۱۲۰ تا ۱۳۰هزار تن است، ولی در یک سال اخیر به علت افزایش قیمت گوشت قرمز، گرایش مردم برای خرید مرغ روندی صعودی داشته است.
صنعت مرغداری در خوزستان توان تولید سالانه ۸۰هزار تن مرغ را دارد و بقیه نیاز استان از استان‌های همجوار به خصوص اصفهان، چهارمحال و بختیاری، ایلام و استان گلستان تامین می‌شود

 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today