ایرنا/ واحد صنعتی ماهان پالایش اروند تولیدکننده هیدروکربن سبک و سنگین با ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی روز شنبه در شهرک صنعتی آبادان به چرخه تولید بازگشت.

جبار سالمپور، معاون توسعه کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در آیین بهره‌برداری از این واحد صنعتی گفت: این واحد صنعتی با استفاده از مواد اولیه مورد نیاز که شامل میعانات گازی، نفت سفید و دیگر مشتقات مشابه، محصولات هیدروکربن سبک و سنگین را به مقدار سالانه ۱۳۲ هزار تن تولید و صادر می‌کند.
سالمپور افزود: با بازگشت این واحد صنعتی برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی فراهم خواهد شد و توصیه شده که از جوانان بومی منطقه در این واحد صنعتی استفاده شود.
وی بیان کرد: راهبرد سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص صنایع و واحدهای صنعتی، توسعه کسب و کارهای کوچک است ضمن اینکه فعال سازی واحدهای راکد در اولویت این سازمان قرار دارد.
سالم‌پور افزود: با فعالیت مجدد این واحد صنعتی، قدمی امید بخش در راستای ایجاد اشتغال پایدار اقتصادی و تولید در شهرک صنعتی آبادان ایجاد شده است.
معاون توسعه کسب‌وکارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: توجه به صنایع بالادستی و پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی از اهداف این سازمان است و در آبادان با دارا بودن پالایشگاه، پتروشیمی، شرکت روغن سازی ایرانول و پاسارگاد این امکان فراهم است تا توجه بیشتری به این صنایع شود.
وی بیان کرد: در آبادان و خرمشهر ۹ واحد صنعتی تولیدات پایین دستی را انجام می‌دهند و امیدواریم بتوانیم منطقه آزاد اروند به هاب صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل شود که برای تحقق آن نیاز به بازبینی قوانین و مقررات از سوی مجلس شورای اسلامی است.

  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today