میزان/ صد‌ها زائر پاکستانی در مرز زمینی گبد - ریمدان در جنوب استان سیستان و‌ بلوچستان به‌خاطر قطع سیستم رایانه‌ها، نوسان برق و محدودیت تعداد افسران پلیس گذرنامه و مهاجرت، در صف طولانی معطل مانده‌اند.

تعدادی از کاروان‌های زیارتی پاکستان که عازم ایران هستند، به‌دلیل آنکه مبادی ورودی از سمت ایران بسته است، پشت مرز ریمدان مانده‌اند.
بر اساس این گزارش، حدود ۷۰۰ نفر از اتباع و زائران پاکستانی در پشت مرزهای ایران مانده‌اند و غالب آن‌ها از چابهار هواپیما چارتر کرده‌اند بنابراین اگر مرز باز نشود، احتمالاً به پرواز نرسند و هزینه‌های آن‌ها سوخت شود.
از طرفی دیگر، با توجه به اینکه هوا رو به تاریکی می‌رود، هیچ امکاناتی نیز در 2 طرف وجود مرز برای استفاده زائران و گردشگران وجود ندارد.

حسن نوریان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان در همین راستا در یک پیام توئیتری نوشت صد‌ها زائر پاکستانی در مرز زمینی گبد - ریمدان در جنوب استان سیستان و‌ بلوچستان به‌خاطر قطع سیستم رایانه‌ها، نوسان برق و محدودیت تعداد افسران پلیس گذرنامه و مهاجرت، در صف طولانی معطل مانده‌اند. تقویت زیرساخت‌های این نقطه مرزی، امری فوری و اجتناب‌ناپذیر است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today