ایرنا/ استاندار خوزستان با تأکید بر تسریع روند بازگشایی مدارس خوزستان، گفت: لازم است تا ۱۵ آذر، بیشتر مدارس استان مجوز بازگشایی را دریافت کنند.

صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در نشست ستاد مدیریت کرونا خوزستان بیان کرد: مدارسی که تراکم دانش‌آموز در آن زیاد است لازم است در کلاس‌های درس تهویه نصب شود بنابراین باید از فرصت موجود نهایت استفاده را کرد.
وی با تاکید بر لزوم ارتباط و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی خوزستان برای پیشرفت و بهبود در کارها گفت: باید در راستای سیاست‌های ملی به سمت بازگشایی مدارس و زندگی عادی حرکت کنیم لذا باید سرعت واکسیناسیون را بیشتر کنیم.
استاندار خوزستان ادامه داد: ما از میانگین کشوری واکسیناسیون عقب‌تر هستیم که بخشی از آن مربوط به واکسیناسیون دانش‌آموزی است لذا باید این عقب ماندگی ها را جبران کرد.
وی افزود: اکنون متوسط دریافت یک دز واکسن کرونا در کشور ۸۳ درصد است در حالی که این رقم در خوزستان ۷۹.۲ درصد است.
استاندار خوزستان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را امری ضروری دانست و گفت: امروز در ستاد ملی مدیریت کرونا گزارشی از ۲ کشور اروپایی ارائه شد که آمار فوت در یکی از این کشورها با وجود واکسیناسیون مطلوب، بالا بود اما در کشور دیگر که همین مقدار واکسن تزریق شده بود به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، تعداد فوت کمتر بود لذا رعایت این موضوع اهمیت بالایی دارد.
وی افزود: انتظار داریم که رسانه‌ها نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کنند و این موضوع در خوزستان جدی گرفته شود. نباید تصور کرد چون موارد بیماری کاهش یافته، می‌توان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را زیر پا بگذاریم.
 
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today